обмежено придатний

Скасування статусу “обмежено придатний”

В Україні скасовується статус “обмежено придатний” щодо військових та військовозобов’язаних. 4 квітня опубліковано відповідний закон № 3621-IX, підписаний Президентом України Володимиром Зеленським.

Про це повідомляє Донецький ОТЦК та СП.

“Скасування статусу “обмежено придатний” не означає автоматичного переходу до іншого статусу – придатний/непридатний”.

Громадяни, які були визнані «обмежено придатними», мають повторно пройти ВЛК протягом 9 місяців після набрання чинності законом, тобто до 4 лютого 2025 року.

До серпня Уряд має визначити оновлений перелік захворювань для визначення придатності/непридатності до військової служби.

Після повторного огляду військові, що визнані непридатними – будуть звільнені з військової служби, а військовозобов’язані виключаються з військового обліку.

У той же час військові, які визнані придатними – продовжать проходити військову службу, а військовозобов’язані, визнані придатними також зможуть проходити службу.

Повідомляється, що закон набуває чинності через місяць після опублікування, тобто 4 травня 2024 року.

Нагадаємо, електронний кабінет буде створено для кожного військовозобов’язаного. Фактично це буде заздалегідь готова опція для такої роботи, але користуватися таким електронним кабінетом чи ні, буде справою кожного громадянина/громадянки.