вітамін д

Що може знизити рівень вітаміну D в організмі

Вітамін D є необхідним для нормального росту та формування кісткової тканини. За його відсутності виникає остеопороз, що значно підвищує ризик виникнення переломів. Тому важливо отримувати його достатню кількість із їжею, сонячному опроміненню або з препаратів (якщо є необхiднiсть).

Про це повідомляє Центр сімейної медицини 1 м. Краматорська.

Ось декілька чинників, які можуть призводити до дефіциту:

Недостатній вміст у їжі. Цей вітамін є жиророзчинним й міститься у печінці, яйцях, маслі, жирних сортах риби. Якщо у вашому раціоні відсутні ці продукти, то гіповітаміноз – питання часу.

Обмежене перебування на сонці. Достатньо 30-хвилинної прогулянки, щоб отримати достатню дозу вітаміну D. Проте це залежить від погоди, застосування сонцезахисних кремів та одягу, який ви носите. Інколи може знадобитися й більше ніж 30 хвилин.

Захворювання нирок та печінки. У цих органах відбувається «доопрацювання» вітаміну D, щоб він перетворився у свою активну форму. Тому при печінковій та нирковій недостатності у пацієнтів часто виникає остеопороз.

Патології кишечника. Наприклад, хвороба Крона, хронічний ентерит, целіакія, синдром мальабсорбції. Усі ці стани приведуть до погіршення всмоктування всіх вітамінів.

Прийом лікарських препаратів. Деякі ліки можуть посилювати інактивацію вітаміну D у печінці, внаслідок чого його рівень в крові знизиться.

Більшості людей не потрібно проходити обстеження на дефіцит вітаміну D, але лікар може попросити здати аналіз крові, якщо у вас є захворювання чи підвищені фактори ризику щодо дефіциту вітаміну D або ознаки остеопорозу.

Те, що ви сміло можете робити навіть без консультації лікаря – добре харчуватися та додати в раціон тваринні жири, а також частіше перебувати на сонці.