"Шахтар" програв "Марселю" та вилетів з Ліги Європи

“Шахтар” програв “Марселю” та вилетів з Ліги Європи

Останній представник України припинив виступи в єврокубках. Донецький “Шахтар” зіграв матч-відповідь плей-оф раунду Ліги Європи проти “Марселя”. Гра між командами закінчилася поразкою “гірників” з рахунком 1:3 та вильотом з єврокубка.

Про це повідомляє “Сцспільне. Спорт”.

“Шахтар” розпочав 2024 рік “домашнім” матчем проти “Марселя”, що відбувся у Гамбургу. Гра закінчилася результативною нічиєю 2:2, причому другий гол “гірники” забили у компенсований час.

Другий поєдинок “Шахтар” грав проти “Марселя” у Франції. У цій грі “гірники” не могли розраховувати на захисника Валерія Бондаря (через перебір жовтих карток). Натомість півзахисник Тарас Степаненко, якого замінили у першому поєдинку через ушкодження, з’явився у старті на матч-відповідь.

Як минув матч “Марсель” — “Шахтар”?

• “Шахтар” активніше розпочав матч. Вже на першій хвилині Егіналду пройшов по флангу, але його удар заблокував захисник “Марселя” Самюель Жиго. А на восьмій хвилині можливостями не скористалися Данило Сікан та той-таки Егіналду.
  • На 12-й хвилині “Шахтар” все ж відкрив рахунок. Захисник “Марселя” Жонатан Клосс збив у штрафному майданчику Егіналду, пенальті реалізував Георгій Судаков.
  • На перерву “Шахтар” та “Марсель” пішли за нічийного рахунку. На 23-й хвилині помилкою Тараса Степаненка скористався півзахисник Амін Аріт, який віддав пас на форварда П’єр-Емеріка Обамеянга, який відновив паритет та став рекордсменом Ліги Європи за забитими м’ячами.
  • У другому таймі “Марсель” був ближчим до того, щоб вийти вперед. Це вдалося зробити на 74-й хвилині: Жордан Верету виконав подачу у штрафний майданчик “Шахтаря”, з чим не впоралися ані Ярослав Ракицький, ані Микола Матвієнко. Обамеянг скинув м’яч форвардові Ісмаілу Сарру, який зробив рахунок 2:1.
  • А вже на 81-й хвилині рахунок став 3:1 на користь французької команди. Степаненко “зняв” з кулаків голкіпера Дмитра Різника м’яч після подачі Жонатана Клосса, його отримав півзахисник Жоффрі Кондогбія, який забив третій гол “Марселя” у матчі.

Ліга Європи. Плей-оф раунд, матч-відповідь

“Марсель” — “Шахтар” 3:1 (перший матч 2:2)

Голи: Обамеянг, 23, Сарр, 74, Кондогбія, 81 — Судаков, 12

Що означає результат “Шахтаря”?

• Вп’яте не пройшов перший раунд плей-оф у Лізі Європи. Востаннє це сталося з “гірниками” у сезоні 2018/19, коли вони поступилися німецькому “Айнтрахту” (2:2, 1:4).
  • Останній представник України залишив єврокубки. На стадії групового етапу також виступи припинила “Зоря” — посіла третє місце у групі Ліги конференцій з 7 очками.
  • Наступний матч “Шахтар” проведе вже у чемпіонаті України — проти “Олександрії” у понеділок, 26 лютого, у 18-му турі.