Ринок праці у Краматорську: кого шукають роботодавці та скільки часу потрібно, щоб працевлаштуватися

Нині на обліку Краматорського міського Центру зайнятості перебуває 682 людини, які шукають роботу. Однак вакансій у декілька разів менше, ніж претендентів на працевлаштування. Станом на 10.01.2024 актуальних пропозицій від роботодавців – усього 30. Втім це типова ситуація для початку року, розповіла журналістам “Pro100Media” директорка Краматорського міського Центру зайнятості Інна Березюк.

“Цього року кількість безробітних та поданих вакансій зменшилась у порівнянні з минулим роком. На 10 січня 2023 року на обліку у центрі зайнятості перебувало 897 пошукачів роботи та зареєстровано 68 вакансій. На 10 січня 2024 року 682 пошукача роботи та 30 вакансій”, – зауважила Інна Березюк.

Серед шукачів роботи на обліку Центру зайнятості з вищою освітою – 40% . Більше половини мають професійно-технічну освіту – 56%, 4% – тих, хто має середню освіту. Зокрема зараз чекають на пропозиції від роботодавців та перебувають на обліку: менеджери, інженери, фахівці державної служби, економіст, бухгалтер, кухар, молодша медична сестра, продавці продовольчих та не продовольчих товарів, робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків, токарі, слюсарі різної направленості.

Своєю чергою керівники компаній та підприємств шукають: охоронців, лікарів, юриста, судового експерта, сортувальника поштових відправлень, касирів, кухарів. Попитом серед роботодавців користуються працівники сфери обслуговування.

За даними міського Центру зайнятості, щоб працевлаштуватися безробітнім потрібно десь 4,5 місяці. Це середня тривалість пошуку роботи торік.

Протягом 2023 за сприянням фахівців центру зайнятості були працевлаштовані 1 798 шукачів роботи.

Загалом на Донеччині минулого року було працевлаштовано 11,5 тис. безробітніх, 9,1 тис. – стали учасниками “Армії відновлення”, 3,4 тис. – пройшли профнавчання. Про це повідомляє Донецька обласна служба зайнятості.

2,4 тис. роботодавців подали інформацію про наявність 12,5 тис. вакансій, з яких 94% укомплектовано службою зайнятості.

За програмою “Власна справа” 55 мешканців регіону отримали мікрогранти, реалізація яких передбачає створення 112 нових робочих місць.