Розмінування сільськогосподарських земель на Донеччині

Розмінування сільськогосподарських земель на Донеччині: у першу чергу увійшли вісім громад

У Донецькій області роботи з розмінування сільськогосподарських угідь проходять у три етапи. До першого увійшли 19 агропідприємств у восьми громадах.

Про це розповіла під час брифінгу заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Олена Рибакова.

Донецька область мала пропозицію до Мінагрополітики та Центру протимінної діяльності щодо розмінування 18,3 тисячі гектарів сільськогосподарських угідь розмінувати в десяти громадах. У результаті до плану на 2024 рік в області включили 12,8 тис. га земель сільськогосподарського призначення.

“Метою є недопущення травмування та загибелі працівників аграрних підприємств під час проведення польових робіт”, — зазначила Рибакова.

За її даними, почерговість розмінувань наступна:

  • І черга – 4,3 тис. га — це 19 агропідприємств у восьми громадах у трьох районах
  • II черга – 3,2 тис. га — 7 агропідприємств у шести громадах одного району
  • III черга – 5,3 тис. га — 8 агропідприємств у трьох громадах одного району.

“Необхідно максимально ефективно використовувати наявні земельні ресурси, в тому числі повертати до сільгоспвиробництва потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами земельні ділянки після їх обстеження та розмінування на деокупованих територіях та територіях, які далеко від лінії зіткнення”, — зауважила Олена Рибакова.