Роботодавцям компенсують облаштування робочих місць для людей з інвалідністю

Підприємці та керівники бюджетних установ можуть скористатися програмою, яку наприкінці серпня запровадив Уряд. Роботодавці, які працевлаштують людину з інвалідністю та підготують для неї робоче місце, отримають грошову компенсацію рівноцінну витратам на облаштування. У Краматорську вже є власники бізнесу та керівники, яких зацікавила така можливість, про це журналістам «PRO100MEDIA» розповіла директорка Краматорського міського Центру зайнятості Інна Березюк.

«Минулоріч ми проводили опитування роботодавців: чим служба зайнятості може їм допомогти. Частина роботодавців відповіла, що потрібна допомога з облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Тож ми підготували відповідні ініціативи до Державного центру зайнятості», – розповіла директорка Краматорського міського Центру зайнятості.

Якщо роботодавець приймає на роботу людину з інвалідністю І групи за облаштування робочих місць можна отримати компенсацію у сумі, що не перебільшує 100,5 тис. грн, а ІІ групи. – до 67 тис. грн.

Що можна придбати на ці кошти:

  •  меблі та фурнітуру для робочих місць;
  •  комп’ютери та оргтехніку;
  •  програмне забезпечення;
  • поручні та бруси; 
  • машини для виробництва та оброблення;
  •  засоби для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях та інше.

Після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю, роботодавець впродовж 90 днів може подати заяву до центру зайнятості. До заяви, в якій зазначаються відомості про роботодавця та найманого працівника, необхідно додати:​ копію документу, що підтверджує працевлаштування особи (наказ/розпорядження про прийняття на роботу або примірник трудового договору чи відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціальногострахування);​ документи, що підтверджують придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Центр зайнятості після розгляду документів, у десятиденний термін приймає рішення про надання компенсації. 

Центр зайнятості може відмовити у наданні компенсації роботодавцю з декількох причин: є заборгованості зі сплати податків, заробітної плати, єдиного внеску, є банкрутом або порушено справу про банкрутство (ліквідацію); надано неповний пакет документів або зазначив недостовірні відомості щодо себе та працівника; здійснює господарську діяльність на території Росії або Білорусі; запроваджені спеціальні економічні санкції, тощо.

Компенсація виплачується роботодавцю протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на його банківський рахунок.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Краматорського міського центру зайнятості.

Телефон: 068 798 6636