Робот Magirus допомагає рятувальникам Донеччини гасити пожежі після обстрілів

Рятувальники Донеччини показали помічника, якого використовують для гасіння пожеж після обстрілів. Коли вогнеборці прибувають на місце після ворожої атаки, щоб загасити полум’я, на них чатує ще одна небезпека – може спрацювати боєприпас, що не вибухнув. Для ліквідації таких загорянь, вони використовують пожежного робота Magirus з дистанційним керуванням.

“Дана техніка неодноразово залучалася до гасіння пожеж, які виникали після обстрілів, забезпечивши безпеку особового складу”, – йдеться у повідомленні ГУ ДСНС України у Донецькій області.

Рятувальники взяли на озброєння тактичного робота Magirus на початку січня. Одна з його переваг те, що він здатен працювати на відстані, адже є можливість підключення напірних рукавів, що дозволяє рятувальникам залишатися поза межами небезпечної зони. Робот може гасити пожежі в лісі, промислових будівлях тощо, напівавтономно входити й виходити з приміщень.

Минулого тижня виникло 74 пожежі, 13 з яких внаслідок ворожих обстрілів. Загалом з початку року на території Донецької області спеціалісти зафіксувалии 1 351 пожежу, з яких 238 – внаслідок влучання вибухонебезпечних предметів.