Здоров’я грудей – це важливо! Особливо, коли йдеться про такий ризик, як онкологічні захворювання, а саме рак молочної залози. Тож на кілька поширених запитань пацієнтів продовжує відповідати лікар-мамолог ОТМО Краматорська Жирко Володимир Вікторович.
Які обстеження та з якою регулярністю рекомендовано проходити жінкам різного віку?
Жінкам до 40 років слід щорічно проходити планове обстеження, а саме УЗД молочних залоз з 5 по 12 день менструального циклу. Жінкам після 40 р. – УЗД та мамографію.
Чи можуть на рак грудей хворіти чоловіки і чим особливий перебіг хвороби у них?
Так, можуть. Середній вік хворих на РГЗ чоловіків становить 60–65 років. Найбільш частим симптомом є наявність пухлини у грудній залозі. Завдяки відносно невеликим розмірам та об’єму паренхіми грудної залози, пухлинний вузол у чоловіків можливо визначити уже на ранніх стадіях розвитку злоякісного новотвору.
Чи всі пухлини грудей є злоякісними?
За статистикою, приблизно 90% новоутворень у молочних залозах є доброякісними. Серед них виділяють кісти, фіброаденоми, внутрішньопротокові папіломи, аденоми тощо. Проте існує тип фіброаденоми, який може переходити в злоякісний процес і підлягає обов‘язковому видаленню. Це листоподібна (філоїдна) фіброаденома.
Адреса: м. Краматорськ вул. О. Тихого, 31.
Номер телефону:
- 0502903449 – реєстратура;
- Т0502903430 – колцентр.
Залиште коментар
Розгорнути ▼