Краматорськ став прихистком для людей, які тікали від бойових дій у рідних містах та селах. Вимушені переселенці починають життя наново, шукають житло та облаштовують побут на новому місці. Далі постає питання пошуку роботи. Про те, куди працевлаштовують та як мотивують роботодавців брати на роботу безробітних ВПО, журналісти “Pro100media” дізнавались у директорки Краматорського міського центру зайнятості Інни Березюк.
Нині на обліку перебуває 340 безробітних внутрішніх переселенців, які працювали керівниками, спеціалістами державної служби, менеджерами, продавцями, машиністами кранів, охоронниками, водіями, адміністраторами, психологами, викладачами, економістами, бухгалтерами.
За перші чотири місяці цього року знайшли роботу 128 ВПО. Здебільшого роботодавцями, які потребували нових працівників, були комунальні підприємства та Фопи.
“Внутрішньо переміщені особи були працевлаштовані на ПОУ та до ФОП, як в нашому місті, так і до інших міст України. Наприклад: ПРАТ “КЗВВ”, АТ “Укрпошта”, КВП “Краматорський водоканал”, КП “ДРУАС”, КП “МІСТ”, КНП “Міська лікарня № 3”, Обласний центр медико-соціальної експертизи, ОСББ “Добробут”, Дніпровський національний університет, ГУ ПФ України в Чернівецькій області та інші”, – уточнила директорка Краматорського міського центру зайнятості.
З січня до квітня на обліку перебувало 515 безробітних, роботу знайшли трохи більше 100 внутрішніх переселенців, а це значно менше половини. І це не дивно, адже Краматорськ прифронтове місто, багато підприємств та бізнесів релоковані. Однак для тих, хто працює та створює робочі місця, держава пропонує компенсацію за працевлаштування внутрішніх переселенців. Роботодавець отримує суму, яка дорівнює мінімальній заробітній платі, а це 8 тисяч гривень. Компенсацію нараховуватимуть протягом трьох місяців.
“За кожний місяць роботодавець отримує мінімальну заробітну плату. Роботодавець може платити і більше 12-15 тисяч гривень, але ми компенсуємо розмір мінімальної заробітної плати протягом трьох місяців. Якщо роботодавець бере на роботу ВПО з інвалідністю, то компенсацію виплачують протягом 6 місяців. Керівник подає нам відомості, що він виплатив зарплату, ми перерахуємо йому 8 тисяч”, – пояснила Інна Березюк.
І є ще один варіант компенсації, де сума більше.
“Є 696 постанова згідно якої ми компенсуємо заробітну плату і всі нарахування на заробітну плату, але не більше ніж 2 мінімалки. Якщо він отримує 10 тисяч, ми компенсуємо цю суму. Якщо заробітна плата 20 тисяч, то ми компенсуємо 16 тисяч, протягом шести місяців. Держава платить кожний парний місяць, один місяць виплачує зарплату роботодавець, другий місяць – держава”, – розповіла директорка Краматорського міського центру.
Торік компенсацію отримали 28 роботодавців, які працевлаштували 49 ВПО.
Цьогоріч за працевлаштування 24-х внутрішніх переселенців, 18-м керівникам підприємств та компаній компенсували витрати на заробітну плату.
У 2023 році на обліку безробітних був 531 внутрішній переселенець, завдяки Центру зайнятості роботу вдалося знайти більш ніж половині, а саме 252-м ВПО.
Залиште коментар
Розгорнути ▼