бухгалтер, роботма, ВПО

Працевлаштування ВПО: держава компенсує витрати роботодавцям

З квітня 2022 року служба зайнятості реалізує запроваджену урядом програму, спрямовану на стимулювання працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та підтримку роботодавців, які їх наймають. Вона направлена для пришвидшення адаптації людей, які вимушені переїхати з небезпечних регіонів, та підвищення рівня зайнятості населення. 

Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

За кожного працевлаштованого з числа ВПО роботодавцю виплачується компенсація. Для підприємств, які досі не скористалися цією програмою, роз’яснюємо про те, що це за програма і як вона працює.

Порядок отримання компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО регламентований постановою Кабінету Міністрів України №331 від 20 березня 2022 року. 

Наразі сума компенсації становить 8000 грн на місяць.

Компенсація надається протягом 3 місяців з дня працевлаштування ВПО, які отримали статус після 24 лютого 2022 року, а для ВПО з числа осіб з інвалідністю – протягом 6 місяців.

Компенсація за працевлаштування ВПО надається:

⦁    Юридичним особам (підприємствам, установам, організаціям) незалежно від форми власності.

⦁    Фізичним особам-підприємцям (ФОП), які офіційно зареєстровані та ведуть господарську діяльність.

Заяву на отримання компенсації можна подати онлайн засобами Порталу «Дія» https://t1p.de/dgozi або на сайті Державної служби зайнятості https://t1p.de/rezzj.

Звертаємо вашу увагу, що:

⦁    Компенсація виплачується саме роботодавцю, а не безпосередньо ВПО.

⦁    Програма спрямована на стимулювання саме офіційного працевлаштування, що забезпечує соціальні гарантії для ВПО та надходження до бюджету.

Докладніше про можливості та умови програми тут https://t1p.de/rezzj.

Call-центр Донецького обласного центру зайнятості: 0-800-33-61-67.