Зеленський

Потрібно більше БпЛА. Зеленський приїхав на Донеччину: що робив на Покровському фронті

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 26 червня, побував на Покровському напрямку, де армія РФ найбільше атакує та штурмує українські позиції.

Про візит президента на Донеччині повідомив Офіс президента на сайті.

Які бригади відвідав президент в Донецькій області 26 червня

На Покровському напрямку Зеленський побував у розташуванні 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, пише Офіс президента.

В нараді брали участь Сирський, Гнатов, заступник командира 110-ї ОМБр та командири 31-ї та 47-ї окремих механізованих бригад, які ведуть бойові дії на сусідніх лініях оборони.

“Бойові дії на Покровському напрямку є найбільш інтенсивними. Заступник командира 110-ї ОМБр Дмитро Білий розповів, що російські війська здійснюють від 15 до понад 30 штурмів за добу”, — йдеться у повідомленні ОП.

Президент Зеленський на Донеччині, 26 червня 2024 рік. Офіс президента

Президент на Донеччині: що доповіли про ситуацію на Покровському фронті

Під час візиту Зеленський представив військовослужбовцям новопризначеного командувача Об’єднаних сил ЗСУ Гнатова.

“Представив сьогодні офіційно Андрія Гнатова всім, хто відповідає за оборону на Донеччині. Завдання для генерала Гнатова очевидне – знищувати окупанта й берегти якнайбільше життів наших воїнів”, — сказав президент у зверненні.

Також Зеленський разом з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським заслухав доповіді військових та провів нараду щодо безпеки та підтримки людей на Донбасі. Крім того, зазначив, що у Києві відбудеться “окрема розмова” з урядовцями, які повинні бути поблизу фронту, та заявив, що “буде робити відповідні висновки”.

Третя лінія фортифікацій на Донеччині, яку зводять цивільні, готова на 90%, повідомив очільник обладміністрації Вадим Філашкін.

“Після наради президент доручив урахувати збільшену потребу в дронах на Покровському напрямку при розподілі БпЛА між різними ділянками фронту, а також спростити процедуру видачі документів, що засвідчують руйнування житла у прифронтових районах”, — повідомили в його офісі.

Президент відзначив військовослужбовців державними нагородами.

Полковник Ян Яцишен отримав “Хрест бойових заслуг”. Він брав участь в АТО/ООС. Із березня цього року виконує обов’язки командира 47-ї ОМБр.

Як йдеться на сайті Офісу президента, за цей час підрозділи під керівництвом Яцишена відбили численні штурми російських окупантів, зберегли смугу оборони, знищили понад 170 одиниць техніки, серед яких літак Су-25, вертоліт Ка-52, понад 20 танків, та ліквідували близько 1,5 тисячі російських військових.

Також президент відзначив п’ятьох захисників орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, та орденами “За мужність” ІІ і ІІІ ступеня.

У стабілізаційному пункті 47-ї окремої механізованої бригади координатор стабпункту Віталій Тимощук повідомив про забезпечення медикаментами та обладнанням.

Президент після наради відзначив військових медиків державними нагородами: орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та орденом Данила Галицького.