Постійні артобстріли, FPV-дрони майже щодня. Скільки людей залишається у Мирноградській громаді

У Мирноградській громаді на Донеччині, неподалік якої тривають бої, досі залишаються близько трьох тисяч людей. Місто та навколишні села щодня обстрілюють артилерією та дронами.

Про це в етері “Суспільне. Студія” 22 грудня розповів виконувач обов’язків начальника Мирноградської міської військової адміністрації Юрій Третяк.

За словами очільника громади, кількість обстрілів зменшилась у порівнянні із жовтнем-листопадом 2024 року, проте перебувати у місті — небезпечно.

“Якщо порівнювати місяць-два тому, то більш-менш спокійно, але постійно обстріли артилерійські, FPV-дрони вони майже кожного дня. На щастя, здебільшого це без жертв і постраждалих”.

“На зараз точно порахувати неможливо, але приблизно три тисячі людей є у громаді. Є випадки, коли люди повернулися”, — розповів Юрій Третяк.

Попри безпекову ситуацію, евакуація із Мирнограда досі можлива. З деяких районів міста вивозити людей можуть лише з допомогою військових.

“Райони міста південний, південно-східний там майже неможливо, тільки за допомогою військових. Цивільним транспортом заїхати туди неможливо. А інші місця — то люди звертаються, і після звернення протягом однієї-двох діб евакуюємо або за допомогою волонтерів, або нашим транспортом. Звертаються люди, коли був обстріл, пошкодило майно і нікуди дітись. Тільки тоді звертаються, на жаль. У нас є домовленості з деякими громади Дніпропетровської області, де теж ми можемо прийняти людей і ми без грошей можемо їх розмістити. Але це не окремі будинки, а гуртожитки, шелтери”.

Мотивація людей, аби залишатись у місті, яке щодня, не змінюється, розповів Юрій Третяк.

“Якщо це літні люди, то “ми тут прожили все життя, ми тут і помремо”. Якщо трохи молодші, то “ми нікому ніде не потрібні, а тут хоч стіни свої. Ми тут залишаємось”. І в безпековому плані, не так вже й погано все — на їх думку”.

Для тих, хто вирішив зимувати у Мирноградській громаді, адміністрація поставить дрова та опалювальні матеріали.

“Ми ще в цьому році видали буржуйки, теплові пушки. Ми плануємо локально завозити дрова. Не по адресах, бо це зараз неможливо, але десь в райони міста, де люди могли би брати дрова для опалювання”, — розповів Юрій Третяк.