алкоголь

Понад 970 тисяч літрів нелегального алкоголю поліція вилучила на Донеччині

Правоохоронці контролюють заборону на ввезення та реалізацію спиртної продукції, яка діє в регіоні у період воєнного стану. З початку повномасштабного вторгнення підрозділами поліції Донеччини вилучено понад 970 тисяч літрів спиртних напоїв.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Донецькій областію

Попри заборону на ввезення та реалізацію спиртної продукції, що діє в області у період воєнного стану, деякі громадяни не полишають спроб нажитися на підпільній торгівлі алкоголем. Правоохоронці здійснюють оперативно-профілактичні заходи щодо протидії правопорушникам. Зокрема перевіряють автотранспорт на блокпостах, посилки у відділеннях служб доставки вантажів, здійснюють рейди по торговельних закладах.

З лютого 2022 року співробітники поліції перевірили понад 12 тисяч об’єктів торгівлі. За результатами перевірок виявлено 3453 порушень у сфері реалізації алкогольної продукції, складено 3127 адміністративних протоколів за ст. 156 КУпАП (Порушення правил торгівлі алкогольними напоями) та 326 – за ст. 164 КУпАП (Порушення порядку провадження господарської діяльності). За цей період вилучено 974 656 літрів алкогольних напоїв на суму понад 98 мільйонів гривень.

Від початку 2024 року правоохоронці перевірили майже 2 тисячі об’єктів торгівлі, задокументували 480 фактів реалізації спиртних напоїв. За виявленими фактами складені адмінматеріали. При цьому вилучено майже 142 тисячі літрів алкоголю на суму понад 12 мільйонів гривень.

З моменту встановлення обмежень щодо ввезення та реалізацію спиртної продукції поліцейські відкрили 59 кримінальних проваджень за фактами порушень у сфері господарської діяльності (ст. 204 КК України), в поточному році – 6 проваджень.

З метою посилення боротьби з реалізацією спиртної продукції у квітні тривали профілактичні заходи з протидії самогоноварінню. Відпрацювання проводили працівники територіальних підрозділів та управління превентивної діяльності. За результатами проведених заходів правоохоронці задокументували 385 правопорушень, пов’язаних із самогоноварінням. За даними фактами складені адміністративні постанови. Поліцейські вилучили майже 14 тисяч літрів браги, 4370 літрів самогону, 164 самогонних апарати. Сума вилученої алкогольної продукції складає понад 800 тисяч гривень.