шахраї

Понад 720 тисяч грн мешканці Краматорського району втратили через шахраїв у січні

У січні у Краматорському районі поліцейські зафіксували 33 випадки шахрайських дій, мешканці втратили понад 720 тисяч гривень. Поліція закликає громадян бути обережними.

Про це повідомляє Краматорське районне управління поліції Донецької області.

У 10 випадках громадяни намагалися здійснити купівлю товарів через Інтернет, у 5 – мешканці заявили, що після спілкування з «працівниками банку» по телефону з їх рахунків зникли кошти. Ще 9 людей заявили про те, що знайомі обманним шляхом привласнили їх майно. Також зареєстровано 6 фактів шахрайства при оформленні матеріальної допомоги від міжнародних партнерів.

Двоє громадян розповіли, що отримали повідомлення від знайомих з проханням про фінансову допомогу. Згодом виявилося, що ці смс йому надіслали аферисти, які взломали аканти у соцмережах. Ще одна жителька стала жертвою «Чорних рієлторів».

Ні в якому разі:

– нікому не повідомляти дані про свою банківську картку: пін-код,СVV-код, строк дії карти, паролі з смс-повідомлень, які надходять від банку на мобільний;

– не здійснювати покупок у неперевірених інтернет-магазинах;

– не довіряти оголошенням про великі знижки, дешевий розпродаж товарів, акціях;

– не впускати у свій дім незнайомців;

– не довіряти невідомим добродіям, які пропонують обміняти гроші чи видати продукти харчування.

– домовляйтеся про розрахунок за квартиру тільки в момент заїзду, перевірте адресу на сайтах оголошень про нерухомість. Можливо, вдасться знайти відгуки про власників.

Нагадаємо, житель Краматорська, 31 січня, перерахував шахраям 15 600 гривень.