Поблизу Краматорська планують відновити водозабір: подробиці

Поблизу Краматорська Донецької області комунальники за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні планують відновити водозабір. За проєктом, це буде група свердловин з реконструкцією насосної станції і новою мережею водогону. Суспільне Донбас дізналось деталі проєкту.

Про участь МКЧХ у відновленні водопостачання під час брифінгу, що проводила Донецька обласна військова адміністрація, повідомив генеральний директор комунального підприємства “Компанія “Вода Донбасу” Ігор Новак. Однак деталей не повідомив.

На запит Суспільне Донбас у пресслужбі МКЧХ відповіли, що спільний проєкт передбачає відновлення трьох, а також буріння ще мінімум такої ж кількості свердловин у Біленькому — передмісті Краматорська. Це має посилити резервну систему водопостачання.

За прогнозом, це збільшить водопостачання майже у чотири рази.

“Це дозволить збільшити водопостачання з 3600 метрів кубічних до 14 000 кубометрів на день”, — уточнили в організації.

За її даними, прогнозується, що після реконструкції та введення в експлуатацію, свердловини вироблятимуть 10-14 тисяч кубометрів води на добу, що покриватиме 30% потреб міста. Вода з цього джерела зможе направлятися також до Дружківки й Костянтинівки Донецької області.

“Спочатку МКЧХ підтримав компанію “Вода Донбасу” для оцінки збитків на водопідйомних станціях у Слов’янську. Після цього — допоміг у реконструкції Краматорської фільтрувальної станції — було надане водоочисне обладнання, проведене будівництво хімічного сховища, лабораторії. Сьогодні підйомна станція працює в обмеженому режимі”, — повідомили в пресслужбі Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Як розповідали Суспільне Донбас заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА Лариса Гусева , від проблем з водою у Краматорську потерпають приблизно 35 тисяч абонентів.

Що відомо про проблеми із водопостачанням на Донеччині

Через масований російський удар 28 вересня по об’єктах підприємства “Вода Донбасу”, північна частина Донецької області має проблеми із водопостачанням.

Дефіцит із водою вже відчули щонайменше у чотирьох містах та їхніх громадах. Найбільше потерпає Краматорськ, де тепер воду подають чотири години на день. Через зменшення тиску у системі — нестачу води відчувають також у Слов’янську, Дружківці, Костянтинівці.

Лариса Гусева також пояснювала, що відновлення пошкодженого обладнання насосних станцій компанії “Вода Донбасу” може тривати місяці.