Після журналістського розслідування Кириленко задекларував квартиру бабусі на 200 квадратів, але не вказав авто — “РС”

Після розслідування проєкту “Схеми” щодо квартири, в якій мешкає голова Антимонопольного комітету Павло Кириленко з родиною, посадовець вказав її у декларації за 2023 рік.

Про це повідомило “Радіо Свобода”.

Зазначається, що мовиться про 4-кімнатні апартаменти на 200 квадратних метрів у Києві вартістю 6,2 мільйона гривень, оформлені на 77-річну бабусю дружини керівника АМКУ, де, як з’ясували журналісти, сім’я живе щонайменше з 2020 року.

Раніше Кириленко цю нерухомість не декларував, а в інтерв’ю переконував, що у цій квартирі “точно не мешкав”. У декларації голова Антимонопольного комітету так і не вказав автомобіль BMW, яким володіє його теща, але користується дружина.

У свіжій декларації за 2023 рік своїм фактичним місцем проживання посадовець вказав квартиру, яка належить Альбіні Вінніковій — бабусі дружини керівника АМКУ. Кириленко вказав, що мешкає там з родиною, починаючи з 11 вересня 2023 року. Ця дата збігається з моментом його призначення на посаду голови Антимонопольного комітету.

При цьому, як встановили журналісти, сім’я посадовця там проживала і раніше — щонайменше з 2020 року. Зокрема, бувши очільником Донецької обласної адміністрації, до призначення на посаду керівника АМКУ, Кириленко в одному з інтерв’ю ще у 2020 році розповідав, що його сім’я мешкає у Києві. Тоді було продемонстровано фото, зроблене в тому ж районі, що і будинок, куди після роботи приїжджав уже в статусі голови Антимонопольного комітету.

У коментарі “Схемам” посадовець це заперечив: “Я не проживав там, дружина могла з’являтися там певний період часу, коли приводили до ладу квартиру. В ній я точно не мешкав. Навіть коли дружина там з’являлася, то тоді, коли відвозила до школи дитину”.

При цьому теща керівника АМКУ Наталія Матієнко на запитання журналістів, чи мешкала там родина Кириленка і як давно, відповіла: “З 2020 року постійно. Тому так, там вони мешкали”.

Голова Антимонопольного комітету не вказав у декларації площу та вартість цієї квартири. Як з’ясували журналісти, отримавши в розпорядження договір купівлі-продажу, її площа становить майже 200 квадратних метрів, вартість — 6,2 мільйона гривень.

У свіжій майновій декларації посадовець не вказав автомобіль BMW X3, на якому його дружина Алла Кириленко їздила у 2022-2024 роках. “Схеми” встановили це за допомогою сервісу перевірки адміністративних правопорушень МВС.

У коментарі журналістам керівник АМКУ розповів, що його дружина рідко користується автомобілем BMW, який належить тещі Наталії Матієнко.

“Дружина у виняткових випадках користуватися тим автомобілем. Те, що вона на постійній основі не користується транспортними засобами, це точно”, — сказав Кириленко.

Натомість теща Наталія Матієнко на запитання, чи їздить вона на своєму автомобілі, відповідала: “Ні, я на ньому не їжджу, на ньому їздить моя дочка (дружина голови Антимонопольного комітету — Ред.)”.

САП та НАБУ нещодавно розпочали кримінальне провадження щодо голови АМКУ Павла Кириленка за статтями “незаконне збагачення” та “декларування недостовірної інформації”.

Це сталося після того, як журналісти “Схем” (проєкт “Радіо Свобода”) оприлюднили розслідування, у якому йшлося, що родичі з боку дружини Кириленка придбали “елітне майно” в Ужгороді, Києві та області на 70 млн грн, що не відповідає їхнім заробіткам.