Підтримка з Франції. Волонтери з Парижа збирають допомогу для жінок та дітей з Краматорська

Франківка Соломія Андріяшко навчається в університеті у Франції та працює у благодійній організації, що надає допомогу українцям, які постраждали від війни. Там зосередилися на допомозі мешканцям Краматорська, де життя є небезпечним постійно.

Уже направили туди допомогу і не збираються зупинятися, пише Репортер.

Допомога для дітей і жінок

Організацію ONG Korava створили у Парижі п’ять місяців тому за ініціативою французького архітектора та інженера Стефана Дрея. Завдяки хорошим стосункам з міським головою Краматорська, він вирішив надавати гуманітарну допомогу жінкам та дітям саме у цьому місті. У команді поки небагато людей, серед – франківка Соломія Андріяшко. Вона навчається у французькому університеті та працює у цій компанії директоркою з комунікацій.

Зараз ми зосередилися на проєкті з побудови підвального приміщення для педіатричної лікарні Краматорська. Там діти зможуть отримувати психологічну допомогу, відвідувати навчальні заходи і відволікатися від подій, що відбуваються навколо. Це свого роду «лікарня одного дня, – розповідає Соломія.

Краматорськ – місто у Донецькій області, яке пережило коротку окупацію у 2014 році. Після цього у місті розмістилася Донецька обласна адміністрація. Зараз Краматорськ розташований за 15 км від лінії вогню. Ситуація у місті складна.

Соломія Андріяшко з колегами

Крім проєкту в педіатричній лікарні, у майбутньому “Korava” планує допомогти місту з побудовою електричних станцій, з відновленням зруйнованої обстрілами інфраструктури, серед яких лікарні та школи.

Минулого місяця Соломія та директор компанії Стефан Дрей відвідали Україну. Спочатку зустрілися у Києві з міністром інфраструктури, а також з’їздили у Бровари, де функціонують соціальні містечка для родин у скрутному становищі. Далі – власне сам Краматорськ, куди добиралися прямим потягом.

Зокрема, заїхали у «Тато хаб» – центр, який зараз там працює і допомогає дітям розвиватися. Стефан Дрей не вперше у Краматорську, був тут уже чотири рази та й взагалі подорожував Україною й дуже любить нашу країну, – розповідає Соломія Андріяшко. – Звісно, ситуація у місті залишається небезпечною. Були обстріли, бомбардування. Але ми залишалися з думкою, що потрібні тут, тож приїхали допомагати. Ми нагадували собі, що не маємо права хвилюватися, а маємо бути активними.

У дитячій лікарні у Краматорську представники французької організації поспілкувалися з персоналом і малими пацієнтами, подарували дітям солодощі. А через деякий час після повернення направили у місто великі вантажівки гуманітарної допомоги з консервами.

Також волонтери співпрацюють з краматорським центром для жінок, постраждалих від домашнього і гендерно зумовленого насильства. Сюди з Франції направили потрібні медикаменти.