Підозра митрополиту Арсенія: коли матеріали передадуть до суду

Сторони закінчили ознайомлення з матеріалами кримінального провадження щодо митрополита Арсенія. Наміснику Святогірської лаври інкримінують розголошення даних про блокпости Сил оборони на Донеччині.

Про закінчення ознайомлення з матеріалами кримінального провадження Суспільне Донбас повідомив один з адвокатів священника Сергій Туманов сьогодні в суді Дніпра, де розглядались клопотання сторони обвинувачення.

“Нас троє адвокатів. Сьогодні закрили ознайомлення зі всіма адвокатами (митрополита Арсенія захищають у суді троє адвокатів — ред.) матеріали справи завтра підуть до суду. Розгляд має бути у Слов’янському суді”, — розказав Сергій Туманов.

Термін, на який намісника Святогірської лаври, взяли під варту спливає 22 червня. За словами адвоката, суд має знову розглянути це питання.

Що відомо про підозру митрополиту Арсенію — настоятелю Святогірської лаври

У квітні 2024 року настоятелю Святогірської лаври УПЦ (МП) митрополиту Арсенію оголосили підозру у тому, що він під час літургії у вересні 2023 року розголосив інформацію про розташування блокпостів Сил оборони у Краматорському районі на Донеччині.

Зокрема, за даними слідчих, під час своєї проповіді він розповів вірянам про місця розташування блокпостів, а також підрозділів ЗСУ, СБУ, НПУ й Сил оборони України на території Святогірської громади.

Священника взяли під варту та обрали запобіжний захід: тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Підозру оголосили за поширення інформації про переміщення рух та розміщення підрозділів Збройних сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості — за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

На засіданні 13 травня, де митрополит вперше оскаржував запобіжний захід, Арсеній заявив, що не визнає звинувачення.

7 червня відбулось судове засідання, під час якого розглядали клопотання адвоката підозрюваного митрополита Арсенія щодо зміни запобіжного заходу. Сторона захисту просила суддів відпустити митрополита Арсенія на поруки або визначити розмір застави. Суд відмовив у клопотанні, термін перебування під вартою лишився без змін — до 22 червня.