Під Соледаром загинув молодий український спортсмен, володар Кубка світу

Героїчно загинув Кирило Баєв, який був бійцем підрозділу «Кракен» та неодноразовим чемпіоном з козацького поєдинку. Не стало 21-річного спортсмена у районі Соледара.

Захисники «російського світу» не дали молодому українському спортсмену написати дипломну роботу, змусивши його зі зброєю в руках стати на захист Батьківщини, де 24 лютого 2022 року розпочалася війна.

Кирило Баєв почав захоплюватися спортом ще у дитинстві – коли йому було 10 років, він зацікавився дзюдо. Після того, як він отримав необхідну борцівську базу, звернув увагу на інші види спорту. У своїй спортивній кар’єрі він неодноразово брав чемпіонські титули у турнірах Харківської області. Перемога кандидата у майстри спорту в національному чемпіонаті з козацького поєдинку допомогла йому пробитися на міжнародні турніри, де він зміг досягти статусу призера ЧС та виграв Кубок світу.

Кирило також захоплювався таким видом бойових мистецтв, як хортинг, де став призером українського чемпіонату. Він виступив у більш ніж 40 боях, і навіть виступав у ММА.

Закінчивши школу, Баєв став студентом Національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (Харків), де навчався на факультеті фізичного виховання та спорту. 2023-го він мав захищати диплом (бакалавр). Після початку повномасштабної війни в Україні Кирило Баєв став частиною спеціального підрозділу ГУР МОУ «Кракен», відклавши своє навчання.

Останнім часом Кирило та його побратими працювали у гарячих точках Донбасу. Не стала українського героя 14 січня 2023 року, коли він був під Соледаром.

У рамках поєдинку-пам’яті, який був організований між хокейними командами «Сокіл» та «Кременчук», Максим Максименко (№73 колективу Кременчука) брав участь у матчі з позивним Баєва на спині – «Баян».