суд

Передавали дані про HIMARS: двох інформаторів з Краматорського району засудили до 8 років

Двох російських інформаторів з Донецької області засуджено до восьми років вʼязниці. Вони передавали дані про ЗСУ у Слов’янську та фіксували місця розташування реактивних систем залпового вогню HIMARS.

Про це повідомляє прокуратура Донецької області.

“З листопада 2022 року по січень 2023 року житель Краматорського району збирав дані про місцезнаходження блокпостів ЗСУ поблизу Слов’янська. Також його цікавило перебування в місті та на його околицях українських військовослужбовців, вантажівок з боєприпасами й бойових машин розмінування”, — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що під час обшуку у чоловіка в помешканні вилучили три магазини, споряджені 90 патронами до стрілецької вогнепальної зброї.

Також інший засуджений з січня по березень 2023 року передавав окупантам інформацію про рух техніки, розташування укріпрайонів та особового складу та фіксував розташування в прифронтовому регіоні зенітно-ракетних комплексів та реактивних систем залпового вогню “Himars”.

За поширення інформації про ЗСУ та за незаконне поводження з бойовими припасами (ч. 3 ст. 114-2, ч. 1 ст. 263 КК України) чоловіків засуджено до 8 років позбавлення волі.