Пенсіонери-ВПО можуть пройти ідентифікацію завдяки відозв`язку, щоб отримувати виплати у 2024 році

Кожні три або шість місяців пенсіонери, які мають статус внутрішньо переміщених осіб повинні проходити фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк». Це стосується тих, хто став внутрішнім переселенцем до 24 лютого 2022 року. Про це йдеться у повідомленні Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. Нагадаємо, що на період карантину, ця норма була скасована, тобто з 12.03.2020 до 01.07.2023 така ідентифікація не проводилась.

Згідно постановою Уряду від 08.08.2023 № 837 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 і від 5 листопада 2014 р. № 637» передбачено, що для отримання виплат у 2024 році, особи з числа ВПО мають пройти ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» або в органах Пенсійного фонду України.

Відтепер зробити це можна завдяки відозв`язку. Особливо це зручно для людей, які перебувають за кордоном чи на окупованих територіях.

«Порядком передбачено, що заяву на проходження фізичної ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку можна подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, шляхом заповнення відповідного електронного бланка або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри», – йдеться у повідомленні Пенсійного фонду. Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів з дати подання заяви.

І дуже важлива умова – відеоконференцзв’язок може бути проведений через одну із програмних платформ, яку обере заявник: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom.

Також пройти ідентифікацію можна й іншими способами:

  • Особисто: звернутись до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).
  • Через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
  • За допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України.
  • У закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном. Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал посвідчення разом із заявою можна направити засобами поштового зв’язку або в сканованому вигляді — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.