пожежна машина

Пенсіонери ДСНС, МВС, колишні шахтарі створили добровільну пожежно-рятувальну команду на Донеччині: як працюють

П’ятнадцять чоловіків увійшли до складу добровільної пожежно-рятувальної команди, яку створили у Покровській громаді Донецької області. Це експравоохоронці та рятувальники, які вийшли на пенсію. Тепер добровольці допомагають співробітникам ДСНС гасити пожежі у будинках та на полях й евакуйовувати людей.

Про це повідомляє Суспільне.

Добровільна пожежно-рятувальна команда, за словами начальника Олександра Антипенка, створена на базі комунального підприємства “Муніципальна служба правопорядку”.

“Із січня по березень 2024 року ми пройшли навчання, отримали сертифікати добровільця-пожежника і з травня допомагаємо місцевому підрозділу ДСНС в гасіннях пожеж. Вже брали участь у ліквідації 33 пожеж. П’ять з них — це були пожежі в домогосподарствах. А всі інші — це пожежі в екосистемі: горить трава, очерет”, — розповів начальник КП “Муніципальна служба правопорядку Олександр Антипенко.

Рятувальники добровільної пожежно-рятувальної команди гасили загоряння сухостою, Покровськ, Донецька область, 5 липня 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

У команді 15 добровольців, більшість з них — пенсіонери МВС, ДСНС, пенсіонери-шахтарі, додав Антипенко. Всі пішли за власним бажанням.

“Ми — добровольці. Ми на безоплатній основі здійснюємо цю роботу. Завдяки волонтерам нам було надано дві пожежні машини. Одна — автоцистерна на дві тони води. Інша — на 800 літрів води. Також нам надали волонтери автодрабину 30 метрів”, — розказав він.

Один пожежників-добровольців — Олександр Дікань. Розказав, що пішов до команди добровольцем, маючи 25 років досвіду роботи у пожежній охороні начальником караулу. Тепер він — старший команди.

“Вийшов на пенсію і перевівся сюди. Повинен хтось бути старший. Хто подає команди. Зараз часто виїжджаємо, майже щодня. Може, навіть два рази на день чи три. Тяжко, спекотно зараз дуже. Я весь мокрий”, — поділився Олександр.

Добровольці пожежної команди чергують щодня по 3-4 людини — з 7 до 19 години, розповів ще один доброволець-рятувальник Михайло Сизон. До роботи у команді він 24 роки служив слідчим поліції. На пенсії пішов у пожежники.

“Ми два місяці проходили навчання. Було показано, як це робити. Відпрацьовувались ситуації. Це приходить з часом. Перші рази дійсно було трохи складно, тому що це було нове. На пожежі ми виїжджаємо майже одночасно з працівниками ДСНС. І за вказівками старшого з ДСНС — ми виконуємо його вказівки”, — пояснив Михайло Сизон.

За словами начальника КП “Муніципальна служба правопорядку Олександра Антипенко, добровільна пожежна команда — єдина в районі, вона обслуговує Покровськ та 40 населених пунктів громади.