Пацієнт не повинен платити за анестезію: дізнайтеся, в яких випадках

В закладах, які мають договір із НСЗУ, анестезія включена в послугу та покривається Програмою медичних гарантій. Незалежно від того, планова це операція чи ургентна, а також при інших втручаннях, діагностиці чи лікуванні.

Заклад має забезпечити необхідні лікарські засоби, які входять до Національного переліку, а також ті, які закуповуються у централізованому порядку за рахунок коштів інших програм державного бюджету.

В межах яких пакетів передбачено безоплатне знеболення та анестезія?

Забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу передбачено під час хірургічних операцій та обстежень в межах пакету “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та “Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня”.

Зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, в тому числі епідуральна анестезія, а також анестезія оперативних втручань та післяпологових акушерських процедур входить до переліку безоплатних послуг у пакеті “Медична допомога при пологах”.

Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування включено у такі пакети:

– “Стоматологічна допомога дорослим та дітям”;

– “Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій”;

– “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”;

– “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда”;

– “Стаціонарна психіатрична допомога”;

– “Стаціонарна паліативна допомога”;

– “Діагностика та лікування дорослих і дітей із туберкульозом у амбулаторних та стаціонарних умовах.

Оцінювання болю та своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування входить у пакет медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.

Знеболення та обов’язкове анестезіологічне забезпечення разом із консультацією лікаря-анестезіолога передбачено під час проведення обстежень для раннього виявлення онкології – це езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, гістероскопія, цистоскопія та бронхоскопія.

Обов’язкова анестезія під час виконання всіх болісних інвазивних діагностичних процедур передбачена пакетами хіміотерапевтичного та радіологічного лікування дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах. А також у пакеті “Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах”.