Папіломи носа у дітей

Папіломи носа у дітей: причини, симптоми, лікування

Папіломи можуть розташовуватись у будь-якому відділі носа. Частіше за все розташовуються у передніх відділах або задніх носової перегородки,та можуть розповсюджуватись на придаткові пазухи носа.

Про це повідомляє “Дитяче територіальне медичне об’єднання” Краматорської міської ради.

Папіломи можуть спричинити порушення носового дихання, хронічні інфекційно-запальні захворювання ЛОР-органів, деформацію та руйнування лицьових кісток, кровотеч. Ризик перетворення на злоякісне новоутворення досить високий (близько 5%).

“Хочу поділитися цікавим випадком зі своєї лікарської практики. Звернулася дівчинка 7 років,зі скаргами на рецидивуючі папіломи у носі справа, вже кілька разів видаляли, але вони знову з’являлися на тому ж місці”, – розповідає лікар-отоларинголог вищої категорії, в.о. зав. хірургічного відділення “ДТМО” Біліченко Марія.

Після ретельного обстеження було проведене під контролем ендоскопічного обладнання видалення папілом які були локалізовані на носовій перегородці справа у передніх і середніх відділах. Операція пройшла успішно, післяопераційний матеріал було здано на гістологічне дослідження. Процес одужання пройшов успішно, після виписки з відділення було призначено обов’язково обстеження на ВПЛ (вірус папіломи людини) та на герпеси 1, 2, 6 типи,та консультація імунолога з метою призначення вакцинації проти ВПЛ.

Папілома – вірусне захворювання, що передається від людини до людини під час пологів, або через контакт з травмованими шкірними покривами.

Виглядати вони можуть по-різному: від крихітного «сосочка» на «ніжці» до родимкоподібної бородавки.

Статистика свідчить: на сьогоднішній день носіями папілома вірусу є 40% жителів нашої планети. Ризик зараження особливо високий у періоди зниження імунітету. При цьому захворювання не є таким безневинним, як може здатися на перший погляд: якщо папілому випадково травмувати, вона може переродитися в злоякісну пухлину.

Звідси висновок: ігнорувати папіломи не можна! Особливо в дітей!

При підозрі на пухлини слід робити додаткові методи обстеження (КТ, МРТ, біопсія залежно від ситуації). Найчастішим методом лікування є хірургічний.