Пам'ять жертв трагедії в Маріуполі вшанували 58 театрів по всій Україні

Пам’ять жертв трагедії в Маріуполі вшанували 58 театрів по всій Україні

Донецька ОДА 16 березня провела акцію пам’яті жертв авіаудару до другої річниці трагедії, яка сталась у приміщенні Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь). Під час акції перед центральним входом до Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка було нанесено напис «ДІТИ» та встановлено лампадки на знак шани загиблих. 

Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

Під час російського вторгнення  у лютому-березні 2022 року більше тисячі маріупольців ховалися у приміщенні театру, оскільки вірили у те, що ворог буде дотримуватися правил ведення війни і не влучить по об’єктах, де переховуються беззахисні мирні мешканці,  а тому  з обох боків від театру великими літерами на асфальті написали слово «Діти». Та попри всі знаки й написи 16 березня російські окупаційні війська цілеспрямовано скинули надпотужну авіабомбу на театр, внаслідок чого була повністю знищена центральна частина будівлі. Під руїнами опинилися ті, хто шукав прихисток у приміщенні. Кількість жертв того страшного авіаудару досі не встановлено, бо окупанти зробили все, аби світова спільнота ніколи про це не дізналася. Проте, на щастя, декому пощастило пережити ті страшні події, і серед них – актори Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь).

Сьогодні наш театр є символом непоборності України, оскільки навіть після фізичного знищення він працює, а його актори несуть по всьому світу правду про злочини країни – агресора на нашій землі.

До мирної акції під #Трагедія16032022, яку започаткувала Донецька облдержадміністрація, доєдналося 58 театрів з усіх куточків України, щоб вшанувати пам’ять жертв жахливої трагедії в Маріуполі.

Це був зворушливий і потужний жест єднання та скорботи від українських театрів, що виражає не лише осуд злочину в Маріуполі, а й прагнення до миру в Україні.