З Очеретинської громади, що у Донецькій області, за останні два тижні евакуювали ще 11 людей, всі вони виїхали з Желанного. 14 та 13 липні евакуації не було через відсутність охочих на виїзд. У громаді станом на 14 липня залишаються 190 жителів.
Про це телефоном розповів Суспільне Донбас голова Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації Микола Коваленко.
“Евакуація дуже повільно йде, дуже мало людей їдуть. Ми можемо заїхати в Новожеланне, а от в Новоселівку Першу вже немає доступу. В нас можна заїхати в Олександропіль та Пантелеймонівку, це з боку Торецька, в цих населених пунктах залишились 12 людей, але вони не хочуть їхати. Ми туди завезли гуманітарну допомогу, люди не їдуть навіть через загострення ситуації у Торецьку. В громаді залишились ті місцеві жителі, хто не хоче їхати, попри це ми проводимо бесіди з ними та вмовляємо евакуюватись”, — уточнив Микола Коваленко.
Начальник СВА зазначив, що в громаді залишаються люди різних вікових груп, але більшість з них пенсіонери.
“Наприклад в Новоселівці Першій залишаються і пенсіонери й також живе родина 2000 року народження”, — зазначив голова Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації.
Він навів дані про кількість людей, які залишились у селах та селищах громади:
- Новоселівка Перша — 60 людей, до повномасштабного вторгнення було 900;
- Олександропіль — 6 людей, до повномасштабного вторгнення було 800;
- Желанне — 102 людини, до повномасштабного вторгнення було 1500;
- Пантелеймовнівки — 7 людей.
“Людей евакуюємо в шелтери та до родичів. Є волонтери, які везуть. Люди не хочуть їхати. Люди не записуються на евакуацію. Позавчора, 12 липня, кілька людей виїхали самі”, — уточнив Микола Коваленко.
За його словами, евакуйовувати людей з громади та завозити гуманітарну допомогу туди стало важче.
“Ми сьогодні можемо безпечно завести гуманітарну допомогу в Желанне, а в Новоселівку Першу не змогли завести, ми не змогли проїхати через обстріли, поліцейський екіпаж “Білий Янгол” теж намагався завести туди допомогу, але їх також обстріляли. Запаси гуманітарної допомоги в Новоселівці Першій є, їх завезли раніше”, — зазначив Микола Коваленко.
Він уточнив, що магазини в громаді не працюють, в Желанному останній магазин розбили.
“Лікар раз на тиждень виїздить тільки в Желанне”, — каже Коваленко.
“В Новоселівці Першій є колодязі та свердловини, в Желанне додатково завозили бутельовану воду, в Желанному цього тижня також завезли гуманітарну допомогу”, — розповів голова Очеретинської СВА.
Коваленко каже, що у Желанному періодично є мобільний зв’язок, в Новоселівці Першій — дуже поганий зв’язок.
“Від початку доби були обстріли громади, травмованих та загиблих внаслідок цього немає. Вчора, 13 липня, був поранений один чоловік, його повезли до лікарні у Покровську, а потім до Дніпра, де він помер”, — розповів Микола Коваленко.
За його словами, наразі дев’ять населених пунктів в громаді не окуповані армією РФ.
Що відомо про селище Очеретине у Донецькій області
За даними голови селищної адміністрації Миколи Коваленка, до 2014 року у громаді було 40 населених пунктів, після 2014 — окуповані три населені пункти. Дев’ять населених пунктів в громаді наразі не окуповані. До повномасштабного вторгнення у 37 населених пунктах проживали майже 24 тисяч людей.
Залиште коментар
Розгорнути ▼