Оформлення пенсії за віком для осіб з числа ВПО в Краматорську в 2024 році

Право на пенсію за віком Пенсійний вік в Україні варіюється в залежності від страхового стажу:

*60 років* при стажі не менше 31 року;

*63 роки* при стажі не менше 21 року;

*65 років* при стажі від 15 до 21 року.

Подача заяви та необхідні документи

Заяви на призначення пенсії можна подавати через [вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України](https://portal.pfu.gov.ua) або особисто в будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду.

Основні документи, які потрібно подати:

– Паспорт; – Ідентифікаційний код; – Документи, що підтверджують страховий стаж (трудова книжка, дипломи, військовий квиток тощо); – Довідка про заробітну плату за останні 60 місяців (за бажанням); – Реквізити банківського рахунку; – Довідка ВПО; – Фотографія розміром 2,5×3 см; – Свідоцтво про шлюб (для жінок).

Особливості під час воєнного стану

В період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його завершення, особи, що проживають за кордоном (крім тих, хто на території держави-агресора), можуть надсилати документи поштою.

Важливі дати

Пенсія за віком призначається з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання цього віку.

Інструкції та ресурси Інструкція щодо подання документів онлайн доступна [тут] і у формі відеоінструкції [тут].

Для ознайомлення з процедурою ідентифікації пенсіонерів-ВПО, можна відвідати [цей посилання](https://tinyurl.com/bdf6zf5a).

Для отримання актуальної інформації, звертайтеся до [сайту Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області](https://www.pfu.gov.ua/dn) та їх [фейсбук-сторінки](https://www.facebook.com