суд

Очолили окуповані навчальні заклади: чотирьох освітян підозрюють у колабораціонізмі

Чотирьох освітян підозрюють у колаборації з російськими окупантами. За даними слідства вони очолили навчальні заклади на тимчасово окупованих територія Донецької області.

Про це повідомляє прокуратура Донецької області.

“Працівники освітньої сфери, які у 2022-2023 роках залишились на тимчасово окупованій території Донеччини, з метою продовження професійної кар’єри під егідою держави-агресора працевлаштувались до “навчальних закладів” Волноваського й Маріупольського районів”, — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що двоє чоловіків обійняли псевдопосади директорів так званих Вільненської та Дем’янівської шкіл, один з них є чинним депутатом Хлібодарівської сільської ради. Також одна їхня колега очолила заклад в селі Миколаївка.

Також за даними слідства, четверта підозрювана — ексзавідувачка відділення міжнародного співробітництва Донецького держуніверситету внутрішніх справ, стала доцентом кафедри історії й політології “Маріупольського державного університету”. Всі підозрювані працюють за російськими стандартами, спираючись на фейкові дослідження та по ворожих “методичках”.

За ч. 3 ст. 111-1 КК України (колабораційній діяльності) їм загрожує до трьох років позбавлення волі.