Юрій Винокуров

Нові заступники очільника Донецької ОВА: що про них відомо та що задекларували топ-чиновники?

Минулого тижня Кабмін узгодив кандидатури нових заступників голови Донецької обласної військової адміністрації Вадима Філашкіна. Ними стали Юрій Винокуров, Ігор Бойко, Юрій Ключка та Олександр Шевченко.

Журналісти Pro100media перевірили, що задекларували топ-чиновники нашого регіону. Дані взято з єдиного державного реєстру декларацій.

Почнемо з Юрія Винокурова, першого заступника голови Донецької обласної державної адміністрації (згідно декларації за 2023 рік) Екс-директор департаменту капітального будівництва Донецької ОВА та новий перший заступник має дружину Наталію та доньку Ольгу. З 2007 року він володіє будинком та з 2009 року земельною ділянкою у Євпаторії, гаражем та квартирою у Донецьку, 50% нежитлової будівлі у Макіївці.

3 2021 року він користується будинком у Словʼянську. Його дружина володіє будинком площею 338 квадратних метрів у Донецьку, придбаним ще у 2012 році за 1 мільйон та 140 тисяч гривень, має у користуванні будинок та володіє трьома земельними ділянками загальною площею у понад 37 тисяч квадратних метрів у Старомлинівській громаді (Волноваський район). З 2018 року разом з донькою вони також мають у користуванні будинок у Словʼянську.

У жовтні минулого року Наталія Винокурова також стала власницею квартири у Києві, вартість понад 3 мільйона гривень. Серед обʼєктів незавершеного будівництва Юрій Винокуров вказав будинок у Євпаторії, площею у 240 квадратних метрів. Зазначається, що права на цю нерухомість були набуті ще у 2007 році, але обʼєкт не було здано в експлуатацію.

Також Наталія Винокурова має недобудовану квартиру та два паркомісця у столиці. Родина має один автомобіль, придбаний у 2020 році – Volksvagen Passat 2015 року випуску. Він є власністю Наталії Винокурової, але користується ним Юрій.

За минулий рік екс-директор департаменту капітального будівництва Донецької ОВА за основним місцем роботи отримав 1 мільйон 93 тисячі гривень заробітної плати.

Наталія Винокурова займається підприємницькою діяльністю, яка за минулий рік принесла 5,5 мільйонів гривень прибутку. Також разом з донькою вони отримують виплати ВПО – 50 тисяч на двох за 2023 рік. На банківських рахунках родина має 5,3 мільйона гривень.

Нагадаємо, три роки тому громадська організація Громадський Патруль зробила репортаж, як саме відновлюють житло поряд з лінією розмежування та чого боїться один з ключових посадовців Донецької ОДА пан Винокуров.