НМТ, студенти

НМТ на Донеччині: скільки учнів складатимуть, які обирали предмети та чи можна зарєструватися

У Донецькій області в цьому році 6900 школярів закінчують 11 клас. З них близько півтори тисячі знаходяться в інших регіонах України та понад 800 за кордоном.

Про це на брифінгу розповіла директорка Департаменту освіти та науки Донецької обладміністрації Тетяна Сідашева, пише Суспільне.

“Всі заклади вищої освіти релоковані у безпечні регіони України. Вони всі працюють і будуть здійснювати набір. На території Донецької області працювало 30 центрів підготовки по допомозі в складані НМТ. Зараз все залежить від безпекової ситуації”, — повідомила Тетяна Сідашева.

За даними директорки, з 89 тисяч учнів Донецької області, 6901 учень — випускник 11 класу. З них більше півтори тисячі перебувають в інших областях та 833 знаходиться за кордоном.

“По Донецькій області на НМТ зареєстровано 4870 станом на 10 квітня. По Луганщині 708 осіб”, — розповів директор регіонального центру оцінювання якості освіти Володимир Власов.

НМТ: популярні предмети

Цьогоріч майбутні студенти мають три обов’язкових предмети: математика, українська мова та історія України. Також можна обрати додаткові. Найбільш популярна — іноземна мова. Володимир Власов наві такі дані:

  • іноземні мови обирали — 42,7%,
  • біологію — 19,1%,
  • географію — 18,5%,
  • українську літературу — 15%,
  • фізику — 2,7%,
  • хімію — 1,2%”.

НМТ додаткова реєстрація: дата у травні 2024 року

Власов додав, що вступники, які отримали звістку про те, що вони неправильно подали документи, повинні їх виправити до 15 квітня. 8 травня в особистих кабінетах з’явиться інформація з датою та місцем проведення НМТ.

Також за словами Володимира Власова, 10 по 15 травня матимуть змогу зареєструватися ті, хто з поважних причин не зміг зареєструватись вчасно, або їх реєстрацію було відхилено. Для них, дата і місце проведення тесту стане відоме 8 липня.

Тетяна Сідашева, додала, що в більшості громад навчальний рік завершиться 31 травня. В деяких громадах, зокрема у Костянтинівській, навчальний процес продовжать до 3 червня.

Центрів, де випускники можуть скласти тест, у Донецькій області немає, школярі можуть поїхати до будь-якого регіону.