З початку війни до Німеччини евакуювалося чимало мешканців Донеччини. Для багатьох життя в інших країнах спочатку викликало чимало здивувань. Ми вирішили поцікавитися у наших земляків, що незвичного є в інших країнах, що є такого, чого немає в Україні.
Сьогодні своїми враженнями з нашими читачами ділиться краматорчанка, науковий співробітник Музею історії Світлана Гутнік, яка мешкає в евакуації в Баварії.
— Не можна зробити однакові висновки, тому що в Німеччині є 16 земель, які відрізняються не тільки діалектом, але багатьма звичаями. Я розповім, що незвичного я помітила в Баварії.
Їжа.
Зовсім інша культура їжі, незвична кулінарія і любов до напівфабрикатів. Суп і риба на столі тут дуже рідкісне явище. Для тих, хто страждає без сала чи оселедця існує велика мережа «слов’янських» супермаркетів, наприклад «МixМarkt».
Баварська сім’я, не залежно від кількості дітей, не витрачає на приготування їжі більше 30-ти хвилин на день. Дуже дивуються, коли дізнаються про нашу любов проводити на кухні по півдня. Для них це марно витрачений час. Але багатьом баварцям дуже смакує українська кухня.
Краса.
З чим зіткнулися українські дівчата тут – відсутністю на кожному кроці салонів краси. Вони є, в центральних частинах міст, і ціни там дуже високі. Нігтьовий сервіс зовсім не розвинений – немає попиту.
Повага.
Не зважаючи на статус, віру й відношення до життя, спочатку людині усміхаються й вітаються. В маленьких містах та передмістях перехожі часто кажуть «Привіт», не важливо, знайома людина, чи ні.
Листування.
Кажуть, що це чисто німецька звичка – листуватися з будь-якої причини. Шумлять сусіди – пишуть листа і кладуть в їхню поштову скриньку, є скарга за неякісне обслуговування в маркеті – пишуть листа до сервісного центру, хочуть подякувати друзям – пишуть лист подяки, всі питання до будь-якої організації – через пошту.
Поштою чи Е-Мail, не важливо, – працює однаково добре. Причому повинна бути дотримана форма. Для іноземців навіть є окремий курс, як правильно оформлювати різні види листів.
Медицина.
Система медицини не ідеальна, але надійна. Кожен громадянин сплачує податок на медичне страхування. Маючи договір зі страховою компанією, ти отримуєш всі необхідні процедури і лікування (включаючи стоматологію). Тут ніхто не збирає гроші на операції в соцмережах.
Так, Німеччина дуже бюрократична країна з укоріненими законами та правилами, яких суворо дотримуються. Ця система складалася десятиріччями і тому її не хочуть змінювати.
Якщо порівнювати з Україною, то діджиталізація всіх сфер життя в Німеччині тільки набирає обороти.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).
Залиште коментар
Розгорнути ▼