Незаконно видавали “бойові” та “заробили” понад 2 млн грн. На Донеччині судитимуть посадовців військової частини

До суду скерували обвинувальний акт щодо командира однієї з військових частин Донеччини та його чотирьох підлеглих, які ймовірно нараховували “бойові” виплати службовцям.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань на сайті.

За даними ДБР, посадовці розробили схему отримання частини з нарахованих “бойових” доплат військовим свого підрозділу. Підозрювані включили у списки для виплат військовослужбовців частини, які фактично не брали безпосередню участь у бойових діях та перебували за межами Донецької області.

Протягом пів року десятьом військовослужбовцям у різний період безпідставно нараховувалось по 100 тисяч гривень — більшу частину коштів, начебто як благодійну допомогу для свого підрозділу, вони перераховували на вказаний командуванням картковий рахунок, розповіли у відомстві.

“Так у період з березня по вересень 2022 року сума завданих державі збитків становила майже 3,5 млн грн, з яких 2 млн 64 тис. грн “отримали” командир частини та його спільники. Працівники ДБР викрили злочинну схему, провели почеркознавчу, економічну та військову експертизи”.

Командир військової частини та троє його підлеглих обвинувачуються у розтраті та заволодінні чужим майном, вчинених організованою групою шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Ще одна жінка обвинувачується у розтраті та заволодінні чужим майном, вчиненим організованою групою шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України)

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.