Незаконно нарахували 2,6 мільйона гривень “бойових”: правоохоронцям з Донеччини оголосили підозру

Чотирьом правоохоронцям з Донеччини повідомили про підозру через імовірно безпідставно нараховані “бойові” виплати службовцям, які не виконували бойових завдань. Вони нанесли державі збитків на суму у понад 2,6 мільйона гривень.

Про це повідомили на сайті Державного бюро розслідувань.

Незаконні нарахування посадовці проводили кілька місяців. Вони вносили неправдиві відомості про участь їх підлеглих у бойових діях, розповіли у відомстві.

За інформацією Донецької обласної прокуратури, схему у листопаді 2022 року зорганізував начальник Маріупольського міжрайонного відділу поліції охорони в Донецькій області. За даними слідчих ,посадовець залучив головного бухгалтера, а також начальників Бахмутського районного і Слов’янського міського відділень.

“На підставі підроблених документів 24 поліцейських за 3 місяці отримали «бойові» виплати на загальну суму близько 2,7 млн грн. При цьому вказані співробітники не виконували завдань із відсічі та стримування збройної агресії противника, розвідувальних і контрдиверсійних дій, оперативного розмінування, евакуації населення й охорони об’єктів під час безпосереднього вогневого ураження тощо.” — розповіли в обласній прокуратурі.

Чотирьом правоохоронцям загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади на 3 роки та конфіскацією майна. Їм повідомили про підозру у розтраті чужого майна і зловживанні службовим становищем, що вчинена повторно в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб, та у службовому підробленні ( статта 191 та стаття 366 Кримінального кодексу України).