Не скасовувати виплати ВПО: відповідну петицію зареєстрували внутрішні переселенці

Не скасовувати виплати на проживання для ВПО у наступному році. Відповідна петиція зареєстрована на сайті Кабміну. Автор посилається на постанову уряду № 332.

“Передбачено не продовження (зупинення) виплат внутрішньо переміщеним особам з 01.02.2024 року у разі, якщо: середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача протягом періоду, за який враховуються доходи, перевищує чотири прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги на другий шестимісячний період”, – йдеться у зверненні.

Журналісти “PRO100MEDIA” писали про зміни у виплатах ВПО.

Нині прожитковий мінімум становить 2589 грн. Розмір щомісячної державної допомоги на проживання складає 3 тис. грн. особам з інвалідністю та дітям і 2 тис. грн. для всіх інших.

Автор петиції наголошує, що багато внутрішніх переселенців зараз опинились у скруті. Не мають власного даху над головою та не можуть повернутись додому. Адже там бойові дії або територія окупована ворогом.

“Переміщені особи втратили все майно, через це приходиться працювати ще більше, заробляти кошти для утримання родин, оренди житла. Всі опинилися в складних життєвих обставинах. Виплати на проживання ВПО родини частково покривали витрати на оренду житла та оплату комунальних послуг. Якщо виплати будуть скасовані, то це значно відобразиться на благополуччі родин”.

Петиція була зареєстрована 6 грудня. І вже набрала майже 5 тисяч голосів. Для того, щоб документ потрапив на розгляд потрібно зібрати 25 тисяч підписів.

Ознайомитись з петицією можна тут.