Шістьом громадянам Донеччини повідомлено про підозру в державній зраді, – повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.
За даними слідства, у 2014 році мешканця м. Селидове завербували представники російських спецслужб. У січні 2023 року на виконання вказівок куратора – розвідника мотострілецької бригади сухопутних військ рф чоловік організував мережу інформаторів з числа мешканців Покровського району. Для зручності та оперативності отримання від них даних воєнного характеру він створив групу в месенджері «Telegram».
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/436373144_850409790459035_2039327439283281955_n-1024x768.jpg)
П’ятеро агентів добровільно збирали розвідувальну інформацію для ворога у містах Покровськ, Селидове, Курахове, Гірник, Українськ та прилеглих населених пунктах. Здебільшого їх цікавили місця розташування особового складу й військової техніки ЗСУ. Крім того, уточнювали наслідки прильотів, масштаби руйнувань.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/426333242_850409793792368_5861190818805634485_n-1024x768.jpg)
Отримані від спільників відомості керівник відправляв «замовнику» у вигляді текстових повідомлень та координат з «Google maps». За понад рік учасники мережі встигли проінформувати окупантів про більш ніж 80 об’єктів.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/443842125_850409787125702_4128630599713761880_n-1024x768.jpg)
Наразі співучасників затримано та за клопотаннями прокурорів їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Перевіряється їх причетність до ракетних обстрілів житлових масивів, де загинули та отримали поранення цивільні.
Залиште коментар
Розгорнути ▼