Навіщо Донецькоблгазу Mercedes-Benz та його обслуговування за пів мільйона гривень?

Співробітники Донецькоблгазу використовують службовий Mercedes-Benz для виїзду у зону бойових дій та на деокуповані території. Наразі авто потребує ремонтних робіт. Детальніше у нашому матеріалі.

Нещодавно у системі публічних закупівель Prozorro приватне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» оголосило тендер на виконання послуг з ремонту автомобіля Mercedes-Benz GL 500. Очікувана вартість цих робіт складає понад пів мільйона гривень.

Як зазначається у тендерній документації, авто було випущене у 2007 році. Зараз підприємство шукає підрядника, яке виконає ряд робіт, серед яких заміна лобового скла, радіатора, гальмівних шлангів та інших деталей. Загалом – 51 послуга.

Джерело фінансування цих досить коштовних робіт – власний бюджет підприємства (кошти від господарської діяльності).

Журналісти Pro100media зацікавились призначенням даного автомобіля у роботі Донецькоблгазу та звернулись до підприємтсва з офіційним запитом.

Як повідомили у підприємстві, автомобіль Mercedes-Benz GL 500 2007 року випуску був придбаний ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» у 2011 році та був введений в експлуатацію у тому ж році з мінімально допустимим строком корисного використання – 5 років.

Тоді авто було придбане за 638 тисяч гривень, але джерело цих витрат невідоме: «Дані щодо джерел фінансування придбання даного автомобіля невідомі, оскільки доступ до відповідних документів неможливий у звʼязку з окупацією російською федерацією території, де раніше знаходився головний офіс підприємства (м. Донецьк)».

Також підприємство пояснило, що наразі авто використовується АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» для переміщення в зоні ліцензійної діяльності підприємства услужбових цілях: «Оскільки у представників підприємства є потреба в постійному відвідуванні обʼєктів системи газопостачання, які знаходяться в зоні бойових дій та на декупованих територіях, автомобіль проходить за місяць всередньому до 8 тисяч кілометрів.

Враховуючи активну експлуатацію автомобіля в умовах поганого дорожного покриття та рік його випуску, даний транспортний засіб потребує належного технічного обслуговування та ремонту».

Також зазначається, що лобове скло авто було пошкоджене внаслідок обстрілу Краматорська, а у вартість тендеру входить планове технічне обслуговування авто та термінове виконання тієї чи іншої послуги протягом 2024 року відповідно до заявок «Донецькоблгазу».