Нацбанк випустив вертикальну банкноту 20 грн до річниці російського вторгнення – фото

Національний банк випустив пам’ятну банкноту “Пам’ятаємо! Не пробачимо!” до річниці повномасштабного російського вторгнення. На відміну від звичайних банкнот, вона виконана вертикально, повідомила пресслужба НБУ.

Підписуйтесь на нас в Telegram: коротко про важливе

Банкнота номіналом 20 гривень вводиться в обіг з 23 лютого.

Вона буде законним платіжним засобом, але випущена обмеженим тиражем 300 000 штук, з яких дві третини – у сувенірному пакуванні, а решта – в конвертах. Купити їх можна буде з 24 лютого в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ, а з кінця березня – в банках-дистриб’юторах.

Основним зображенням лицьового боку пам’ятної банкноти є постаті трьох військових, які встановлюють державний прапор на тлі фрагментів мапи України з Кримом й іншими окупованими територіями, а також прапорів країн, які підтримують Україну.

Угорі розміщено текст українською та англійською мовами: “24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап збройної агресії проти України. Народна війна за незалежність і суверенітет України триває з 2014 року. Це також війна за цивілізаційний вибір: Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації і водночас – ті засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі західного світу”.

Нацбанк випустив вертикальну банкноту 20 грн до річниці російського вторгнення – фото

На зворотній стороні – стилізована композиція, що уособлює фізичні страждання та духовні переживання українців в окупації – зв’язані руки за спиною, за якою вгадується постать зі слідом від кулі у вигляді маку.

Нацбанк випустив вертикальну банкноту 20 грн до річниці російського вторгнення – фото