“Народився в сорочці”: у Центрі “НЕЗЛАМНІ” лікують підлітка, в якого уламок снаряду застряг біля серця

16-річний Микита – з Бахмута. Хлопець вийшов з дому набрати води, коли розпочався артобстріл. 3-см уламок застряг у його грудній порожнині – всього за кілька міліметрів від аорти, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

“Це трапилося 31 січня. 2 людей загинули, 4 постраждали, серед них – Микита. Він отримав важке мінно-вибухове поранення з численними переломами рук і ніг, а також пошкодженням лівої легені.

Каретою швидкої Микиту терміново доправили до Дніпра. Місцевим медикам вдалося стабілізувати стан хлопця. Далі евакуаційним потягом його доправили до Львова, в Національний реабілітаційний центр “НЕЗЛАМНІ”.

Аби врятувати хлопцеві життя, наші спеціалісти виконали дві операції. Спершу малоінвазивно видалили уламок із грудної порожнини, а пізніше – дрібні уламки з м’яких тканин, стегна та плеча.

Це робила команда з дитячих хірургів на чолі з керівником Центру хірургії Лікарні Святого Миколая Андрієм Дворакевичем, завідувачем відділення хірургії Олександром Калінчуком і хірургинею Ларисою Шевченко.

На випадок виникнення ускладнень в операційній чергували кардіохірурги на чолі з Олександром Ячніком.

Анестезіологічну складову забезпечили спеціалісти відділення анестезіології та інтенсивної терапії, зокрема, його завідувач Ярема Безніско.

Наразі життю Микити травми більше не загрожують. Однак попереду у хлопця тривалий процес відновлення. Для цього з ним щоденно по кілька годин працює наш фахівець з реабілітації – Serhii Khuda.

Сам Микита каже: сподівається, що одужає зовсім скоро. Він мріє про перемогу та повернення додому”.