Найвищий бал з НМТ: як одні з найкращих учнів Краматорська готувались до тестування та де вчитимуться далі

Одинадцятеро випускників Краматорська склали національний мультипредметний тест на 200 балів. Журналісти “Pro100media” поспілкувалися з деякими учнями, які отримали найвищий можливий бал і дізналися, як вони готувались до тестування, де планують навчатися далі та, що порадять тим, хто вже у цьому навчальному році буде на їхньому місці.

Вікторія Хорунжа, випускниця ЗОШ №30

Скільки часу знадобилось на підготовку до НМТ? Готувалась самостійно чи з репетитором?

Готувалась до НМТ 10 місяців. Саме до репетиторів не зверталася, але займалася на платних онлайн-курсах з усіх предметів, оскільки хотіла якнайкраще скласти іспити.

Чи складним був НМТ? Якщо, так, що саме?

Якщо казати за рівень складності завдань, то, звичайно, були деякі завдання, які викликали питання, але загалом вони були нормальні. Складність екзамену полягала лише в тому, що потрібно за 4 години з невеликою перервою написати відразу 4 предмети, що є достатньо важко в стресових умовах.

Найвищий бал з якого предмету отримала?

Найвищий бал маю з української мови, а саме 200 балів.

Куди плануєш вступати? Яку спеціальність обрала?

Вступаю в Національний університет “Києво-Могилянська академія”, спеціальність — прикладна математика.

Чому обрала цю спеціальність?

Вибір зазначеного освітнього напрямку зумовлений моїм інтересом до математичних наук, що активно проявлявся ще з дитинства. Математика лежить в основі великої кількості інших наук, тобто її застосування не обмежується абстрактними математичними задачами, а й активно застосовується в різних сферах діяльності людини. Зокрема, зацікавило те, що цей напрямок стосується не лише суто математичних дисциплін, а й таких дисциплін, як програмування, захист інформації, аналіз даних тощо. Таким чином, навчання на зазначеній спеціальності зможе дати мені всі необхідні знання та навички для роботи у широкому спектрі професій, що визначаються значною корисністю для суспільства та формують значні перспективи кар’єрного розвитку.

Які поради можеш дати при підготовці до НМТ: коли починати готуватись? Де шукати інформацію?

Можу порекомендувати почати готуватися у вересні або влітку. Спочатку варто ознайомитися з чинною програмою НМТ на сайті УЦОЯО та заздалегідь зробити план навчання на весь рік, щоб під час навчального року розуміти, що все під контролем і ти все встигаєш вивчити до іспиту. Весь вивчений матеріал треба обов’язково повторювати через деякий час, рекомендую звернути увагу на методику Еббінгауза. Також обов’язково треба закріплювати теоретичні знання практикою, наприклад, на сайті zno.osvita.ua, де зібрані завдання минулих років ЗНО. Зокрема, важливо не вчитися постійно, треба не забувати відпочивати, інакше можна швидко втомитися від навчання.

Юлія Перепелиця, випускниця НВК №6

Скільки часу знадобилось на підготовку до НМТ?

Насправді я почала готуватись розмірено ще з жовтня, але посилено та дійсно наполегливо лише у квітні.

Готувались самостійно чи завертались до репетиторів?

Спочатку я хотіла звернутися лише до одного репетитора (у форматі вебінарів) зі свого проблемного предмета, саме з математики та згодом у середині зими я записалася на курси ще з двох предметів: історії та англійської мови. Лише у кінці квітня я вирішила пройти пришвидшений курс з української мови.

Чи складним був НМТ? Якщо, так, що саме?

Після такої важкої підготовки сам НМТ здався мені дуже легким, але червнева спека, тривоги та відсутність світла сильно заважали.

Найвищий бал з якого предмету отримала?

Найвищий бал отримала з англійської мови.

Куди плануєш вступати? Яку спеціальність обрала?

Я вже майже студентка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, подала в інститут філології та чекаю на зарахування. Під час підготовки я згадала про свою любов до вивчення мов, особливо англійської, тому що її я вчу ще з дитинства. Таким чином я вирішила обрати ще деякі мови в університеті та повʼязати свою майбутню професію з цим.

Які поради можете дати при підготовці до НМТ: коли починати готуватись? Де шукати інформацію?

По-перше, на початку підготовки обовʼязково враховувати свій початковий рівень з кожного предмету, перед цим переглянувши завдання з минулих років. По-друге, щоб комфортно та якісно підготуватись, можна обрати собі репетитора чи курси ще влітку, а протягом року лише старанно працювати у своєму темпі. По-третє, хочу нагадати, що немає нічого неможливого, навіть самостійно можна добре підготуватись, переглядаючи безкоштовні онлайн-вебінари та розбори завдань минулих років на ютубі та інших платформах. Треба лише поставити собі за мету досягнути свого бажаного бала та жодного дня не забувати про це

Кирило Романюта, випускник ЗЗСО №22

Скільки часу знадобилось на підготовку до НМТ? Готувався самостійно чи з репетитором?

До НМТ готувався 5 місяців. Ми звернулися до репетитора з історії, тому що треба було багато згадати з вивченого за минулі роки.

Чи складним був НМТ? Якщо, так, що саме?

Для мене тест НМТ був не дуже складним, бо я добре підготувався.

Найвищий бал з якого предмету отримав?

Найвищий бал отримав з історії.

Куди плануєш вступати?

Моя мрія здійснилася, я вже вступив у ТНТУ ім.І.Пулюя на спеціальність “Біомедична інженерія”.

Чому обрав цю спеціальність?

На мій погляд, це цікавий мікс фізики та біології, та в наш час ця професія дуже актуальна.

Які поради можете дати при підготовці до НМТ: коли починати готуватись? Де шукати інформацію?

По-перше, треба готуватися до НМТ, враховуючи свої знання: чим менше ти знаєш, тим раніше слід готуватися. По-друге, ретельно і багато вчити матеріал, повторювати його, але не забувати про відпочинок. По-третє, можу порадити ютуб канал iLearn та курси JustSchool, що можуть значно допомогти в підготовці.

Марія Антонова, випускниця ЗОШ №30

Скільки часу знадобилось на підготовку до НМТ?

З кожного предмета я готувалася по-різному: з історії України почала готуватися у червні 2023 року, тобто загалом рік, з української літератури потроху готувалася у 9-му класі, а продовжила плідну підготовку у квітні цього року, з української мови я готувалася впродовж навчального року, а з математики – з кінця лютого.

Готувалась самостійно чи з репетитором?

Так, я брала курси з історії України та з української літератури, тому що я дуже люблю ці предмети і мені хотілося краще підготуватися до іспитів саме з них.

Чи складним був НМТ? Якщо, так, що саме?

Тест НМТ був нормальним за складністю, хоча деякі завдання все одно викликали труднощі та непорозуміння, але якщо готуватися впродовж року та добре опрацювати програми, то можна розраховувати на гарний бал.

Найвищий бал з якого предмету отримав?

З української літератури – 200 балів.

Куди плануєш вступати?

Вступаю до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за спеціальністю 293 “Міжнародне право”.

Чому обрала цю спеціальність?

Я обрала цю спеціальність, оскільки, по-перше, вона мені дуже сподобалася та зацікавила тим, що включає в себе оволодіння фаховою підготовкою з міжнародних відносин, загальної юриспруденції, міжнародного права, а також іноземної мови, по-друге, обравши цю спеціальність, я прагну отримати знання, які дозволять мені внести свій вклад у розвиток нашої держави і мати змогу допомагати співгромадянам у вирішенні нагальних питань і проблем.

Які поради можете дати при підготовці до НМТ: коли починати готуватись? Де шукати інформацію?

Я можу порекомендувати починати готуватися заздалегідь, принаймні з середини серпня, також час від часу давати собі відпочинок 1-2 тижні, головне себе дисциплінувати та визначитися з мотивацією, зрозуміти навіщо вам треба гарно скласти іспит. Для початку на сайті УЦОЯО треба завантажити програми НМТ з кожного предмета, а далі зробити приблизний розклад, за яким ви будете готуватися, аби встигнути пройти програми. Матеріали можна брати на сайті ilearn.org.ua, а теми закріплювати тестами з сайту zno.osvita.ua, також є багато безкоштовних матеріалів від ZNOHUB, TURBO ZNO, Kevin, ONLY SCHOOL в соціальних мережах. Головне усвідомити, що період, коли вам захочеться повністю закинути підготовку, є вагомим приводом аби відпочити, а не здатися.

Найкращих учнів та вчителів Краматорська відзначили грошовими преміями

200 балів це максимальний результат, який може отримати учень з НМТ. Ось імена одинадцятьох школярів Краматорська, які показали високий рівень знань:

  • одразу четверо випускників “Лідеру” Оксана Склярова, Катерина
    Костюкова, Олександра Билим, Анастасія Шеріхай;
  • двоє випускників ЗОШ №30: Марія Антонова, Вікторія Хорунжа;
  • випускниця ОЗЗСО “Академічний” Анастасія Білошапка;
  • випускник ЗЗСО №22 Кирило Романюта;
  • випускниця ЗОШ № 3 Софія Болгарська;
  • випускниця НВК №6 Юлія Перепелиця;
  • випускник Ліцею №35 Михайло Ковальов.

Учнів та вчителів, які займалися підготовкою, відзначили грошовими преміями – по 20 тисяч гривень.

Читати також: У Краматорську привітали учнів, які склали НМТ на 200 балів та їх вчителів