На території Краматорського району створена перша Охоронна зона для збереження об’єктів Червоної книги

Охоронна зона для збереження об’єктів Червоної книги України № 1 “Біленьке-1” розташована на північно-східній околиці Краматорська. Зокрема, на правому схилі долини річки Біленька неподалік однойменного селища та повністю входить до меж регіонального ландшафтного парку “Краматорський”. Площа охоронної території складає 143,142 га. Про це повідомила Донецька ОДА.

Крейдяні степи, на цій ділянці є рідкісними адже займають лише 0,2% території України. Через вразливість флори крейдяних відслонень, скорочення їх площ, – необхідно захищати подібні невеликі ділянки.

На території охоронної зони співробітники науково-дослідного відділу РЛП “Краматорський”, виявили 18 видів рослин (Костриця крейдова, Келерія Талієва та інші) та 14 видів тварин (Дибка степова, Вусач земляний хрестоносець, Синявець Дамоне та інші). Всі вони занесені до Червоної книги України. З них 11 видів (Смілка крейдова, Солодушка крейдова, Гісоп крейдовий та інші) відносяться саме до вказаної реліктової кретофільної флори.

Щоб зберегти крейдяні степи розпорядженням голови облдержадміністрації, начальника обласної військової адміністрації від 23.02.2024 № 98/5-24 в Донецькій області створена перша Охоронна зона для збереження об’єктів Червоної книги України та затверджений її Паспорт.

Найближчим часом планують створити ще декілька Охоронних зон на території Краматорського району. Наразі департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації опрацьовує пропозиції РЛП “Краматорський”.

Природа Донецької області найбільше потерпає від збройної агресії Росії. Нагадаємо, що протягом двох років повномасштабного вторгнення РФ нанесла збитків українському довкіллю на майже 63 мільярди доларів США. Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Найбільше шкоди завдано:

  • Донеччині – понад ₴18 млрд
  • Луганщині – понад ₴13 млрд
  • Харківщині – майже ₴11,5 млрд

Читати також: Втрати від російського вторгнення: 18 млрд грн довкіллю Донеччини