На Донеччині затримали групу людей, яких підозрюють у незаконному видобутку вугілля на мільярд грн збитків

Слідчі затримали десятьох людей, яких підозрюють в організації незаконного видобутку вугілля на одній з шахт Донеччини. Вони завдали шкоди державі на понад мільярд гривень.

Про це повідомили на сторінці Офісу генерального прокурора України та на сайті Державного бюро розслідувань.

За версією слідства, у вересні 2021 року група людей захопила територію прилеглій до шахти Свято-Покровська у селищі Курицине, Краматорського району Донецької області. Для цього вони застосували сил та підробили офіційні документи.

Вони захопили та охороняли комплекс, почали видобувати та продавати вугілля.

“Підозрювані здійснювали незаконний видобуток кам’яного вугілля без спеціальних дозвільних документів та реалізовували товар через низку підприємств для населення та бюджетних організацій. Така їх діяльність завдала державі понад мільярд гривень збитків”, — написали на сторінці прокуратури.

Кам’яне вугілля підозрювані видобували на глибині близько 80 метрів, розповіли у Державному бюро розслідувань.

“Для цього навіть переробили старий недіючий вентиляційний канал шахти Свято-Покровська у ствол для спуску під землю для шахтарів”.

Одним із найактивніших учасників групи був селищної голова, де працювали підозрювані.

“Організатор незаконного бізнесу домовився з головою місцевої територіальної громади, який допоміг захопити земельну ділянку на якій вони видобували вугілля, підробивши документи щодо передачі її в оренду підконтрольному організатору підприємству. Крім того керівник місцевої громади прикривав незаконну діяльність на захопленій земельній ділянці”, — розповіли у ДБР.

Правоохоронці провели понад 20 обшуків у Києві, Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях у підозрюваних.

“Виявлено та вилучено понад 1,4 млн грн, засоби зв’язку, чорнову бухгалтерію, носії інформації, комп’ютерну техніку, сім транспортних засобів, та інші речові докази, які підтверджують незаконну діяльність”, — вважають у слідстві.

Десятьох учасників групи підозрюю у створенні злочинної організації, протидії законній господарській діяльності, підробленні документів та незаконному видобуванні корисних копалин, частини 1-3 статті 255, частина 3 статті 206, частини 3, 4 статті 358, частина 3 статті 240 Кримінального кодексу України.

Голову громади підозрюють в участі у злочинній організації службовою особою, протидії законній господарській діяльності, підробленні та використанні підроблених документів, незаконному видобутку корисних копалин. Наразі він перебуває за кордоном, його планують оголосити в розшук, розповіли в ДБР.

Підозрюваним загрожує до 13 років за гратами.