На Донеччині заочно судитимуть організовану групу колаборантів-втікачів

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох громадян України за фактами колабораційної діяльності, вчиненої організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. ч. 5, 6 ст. 111-1 КК України).

Спеціальним досудовим розслідуванням встановлено, що у липні 2022 року, після окупації військами РФ м. Лиману, мешканець м. Єнакієво добровільно обійняв посаду псевдоголови адміністрації міста Красний Лиман» фейкової «ДНР». У подальшому він призначив свого знайомого на посаду «заступника», а місцеву мешканку – «керуючою справами».

Перебуваючи у складі організованої групи, колаборанти активно нав’язували цивільному населенню ідеї «руського миру», виправдовували збройну агресію та агітували за приєднання тимчасово окупованої території Донеччини до РФ. Свої пропагандистські акції, заходи та зібрання вони висвітлювали у власному телеграм-каналі для формування у громадян думки про нібито законність та легітимність «нової влади».

Під час звільнення м. Лиману українськими захисниками обвинувачені втекли до тимчасово окупованого м. Єнакієво.

Досудове розслідування здійснювалось ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Максимальне покарання за вказаними статтями – 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 15 років та з конфіскацією майна.