На Донеччині з початку року виникло понад тисячу пожеж

З початку року на території Донецької області виникла 1 351 пожежа, з яких 238 – внаслідок влучання вибухонебезпечних предметів. Понад півсотні загорянь зафіксували у лісах, внаслідок чого було пошкоджено 607 га. Про це розповів головний інспектор відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Донецькій області Артем Тертиченко під час брифінгу.

“На відкритих територіях виникло 733 пожежі, що складає 54% від загальної кількості пожеж. У порівнянні з минулорічними показниками, кількість пожеж на відкритих територіях збільшилась на 300%”, – зазначив Артем Тертиченко.

16 травня рятувальники ліквідували 11 пожеж, 2 з яких були унаслідок обстрілу і ще 2 – в екосистемах.

Основними причинами виникнення пожеж на території області є:

  • обстріли;
  • спалювання сухої рослинності та сміття;
  • необережне поводження з вогнем.

Інспектор вкотре закликав дотримуватись правил пожежної безпеки, зокрема: не випалюйте суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, поряд із сухостоєм, у лісі (у вітряну погоду), розводити багаття можна тільки у спеціально призначених місцях, не залишайте дітей біля багаття без нагляду, не засмічуйте місця відпочинку.

Відповідно до статті 77 та 77-1КУпАП за порушення правил пожежної безпеки у лісах та випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність.

Також рятувальники нагадують, що в області діє заборона на відвідування лісових масивів під час дії воєнного стану.