На Донеччині з початку року СБУ затримала 32 ворожих інформаторів

На Донеччині за 5 місяців цього року співробітники СБУ виявили та затримали 32 ворожих інформаторів, вони отримали підозри. Ще за цей період 20-м коригувальникам ворожого вогню суд виніс вироки. Про це повідомила речниця ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

Один з інформаторів мешкав у Краматорську. За словами речниці він був “прихильником руського міру” і переховувався від мобілізації по селах Донеччини.

“Він розвідував місця розташування особового складу та техніки ЗСУ, пересилав зібрані відомості через одну з соцмереж представникам війська агресора, які воюють на сході України на боці окупантів. СБУ задокументувала, що фігурант передав ворогу дані про 5 місць дислокації підрозділів українських захисників поблизу Краматорська та у Покровському районі. Крім того він корегував влучність ракетних ударів по позиціям ЗСУ у нашому регіоні”, – уточнила Галина Прищепа.

У комп’ютерній техніці фігуранта слідчі знайшли докази його зв’язку з ворогом. Чоловікові повідомлено про підозру у несанкціонованому поширенні інформації про направлення, переміщення і рух ЗСУ та військових формувань, яке було вчинено в умовах воєнного стану.

66-річна жителька Слов’янська, яка має громадянство країни агресорки теж отримала підозру за несанкціоноване поширення інформації про переміщення ЗСУ. Пенсіонерка розвідувала місця найбільшого зосередження особового складу та військової техніки у Слов’янську і намагалася визначити геолокації та особливості роботи блокпостів на основних шляхах у регіоні.

“Всю інформацію вона надсилала через одну із заборонених соцмереж бойовикам військ агресора. З березня цього року зловмисниця встигла передати щонайменше 6 місць дислокації підрозділів українських захисників у Слов’янську, а також вона радила, як вибивати свідчення з українських військовополонених і закликала не жаліти наших військових“, – зазначила речниця ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях.

Наразі ці підозрювані ще чекають на вирок суду, на відміну від 63-літньої жительки Слов’янська, яка наступні 11 років проведе у в’язниці. Жінка обходила місто, фіксувала місця тимчасового базування штабів ЗСУ та основні маршрути пересування техніки. Зібрану інформацію публікувала у відкритому доступі. Як зазначили в СБУ, такі дані могли бути використані ворогами для коригування ударів. На підставі зібраних доказів суд визнав фігурантку винною.