На Донеччині планують встановити модульні будинки розміром з однокімнатну квартиру

Цьогоріч на Донеччині для жителів кількох громад планують встановити модульні будиночки розміром, як однокімнатна квартира. Нині обласна влада веде перемовини з управлінням ООН у справах біженців. Про це під час брифінгу заявила директорка Департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин ОДА Оксана Головко.

“Було відібрано декілька громад, зараз вивчається ситуація щодо наявності енергоресурсів на території тих чи інших громад, де можна було б встановити подібні будинки. Вони не маленькі, їхня площа складає 35 кв. метрів, тобто це практично повноцінна однокімнатна квартира”, – розповіла посадовиця.

За словами Оксани Головко у модульних будинках буде передбачена система опалення та кондиціювання, а також підключення до енерго та водопостачання.

“Це дасть можливість людям встановити ці будинки на території свого домогосподарства, поки вони будуть займатися питаннями відновлення свого житла, як за допомогою коштів передбачених державою або власним коштом чи за допомогою міжнародних організацій. Це дуже цікавий проєкт, ми дуже сподіваємось, що принаймні в кінці цього року, будемо мати якісь результати”, – пояснила директорка Департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин ОДА.

Також посадовиця відзначила, що активізувалась робота з іншими країнами у питаннях допомоги та підтримки сіл та міст Донеччини, зокрема зі США. Жителі вже отримали різну допомогу, яка можлива і непомітна на національному рівні, зауважила Оксана Головко, але для нас дуже важлива. За її словами громади отримали сміттєвоз, пожежну машину, також жителям виділили кошти для відновлення пошкоджених осель.