На Донечччині фахівці розпочали нетехнічне обстеження територій забруднених вибухонебезпечними предметами

Вибухотехніки обстежують землі сільськогосподарського призначення, щоб очистити їх і дати можливість людям обробляти та вирощувати врожай. Про це повідомив голова Донецької облдержадміністрації, начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

“Фахівці вже обстежили одну з таких ділянок поблизу деокупованого села. У лісосмузі, що межує з необробленим полем, була знищена військова техніка, що спричинило розрив та розкидання боєприпасів.У цьому населеному пункті майже не залишилося уцілілих будинків — на території багато нерозірваних боєприпасів, протипіхотних мін, а на пасовиську — ціле мінне поле”, – уточнив начальник обласної військової адміністрації.

Жителі поступово повертаються на деокуповані території, але не можуть користуватися землею, бо вона всіяна боєприпасами. Тож після нетехнічного обстеження, почнеться очищення земельних ділянок.

Нині на Донеччині забруднені вибухонебезпечними предметами і потребують розмінування 1 106 470 га, серед них сільськогосподарського призначення – 61 500 га. Мова йде про підконтрольну українській владі територію області.

Як повідомляє ГУ ДСНС України у Донецькій області станом на 1 березня 2024 року, обстежено та розміновано територію площею 5 129 га, виявлено та знищено 128 799 вибухонебезпечних предметів.

Очищенням засміченою мінами та іншими небезпечними предметами землі займаються 16 піротехнічних підрозділів, з них 6 підрозділів від Головного управління ДСНС України у Донецькій області та 10 підрозділів ДСНС з інших регіонів. Фахівців не вистачає через активні бойові дії. Тож діяльність підрозділів сконцентрована лише на об’єктах інфраструктури та оперативному реагуванню згідно наданих заявок від громадян та по факту виявлення вибухонебезпечних предметів.