Митрополит Арсеній оскаржив запобіжний захід: захист просить встановити заставу

Сьогодні, 13 березня, у Дніпровському апеляційному суді розглядають апеляцію щодо запобіжного заходу митрополиту Арсенія (Яковенко), якого підозрюють у поширенні даних про розташування Сил оборони України. Адвокати оскаржили ухвалу щодо тримання настоятеля Святогірської лаври під вартою без права внесення застави.

Як повідомила кореспондентка Суспільне Донбас, перед початком засідання біля суду зібрались близько двадцяти людей, які прийшли “підтримати митрополита”.

“Ми не згодні з вироком і судовим процесом над митрополитом Арсенієм. Це в першу чергу людина віри. Молиться за наших військовослужбовців, я мати військовослужбовця. Жодного разу він не відмовив в молитві за мого сина. Молився завжди за перемогу наших хлопців проти кацапської навали”, — розповіла Віра з Павлограда.

Стосовно можливих закликів “до російського миру” жінка вважає, що митрополит робив це ненавмисно. “Бува таке, ми всі не янголи”, — сказала жінка в коментарі Суспільному.

Митрополит Арсеній та двоє його захисників присутні на засіданні онлайн, ще двоє адвокатів митрополита — у залі суду, також зібрались люди, які підтримують настоятеля Святогірської лаври.

Як заявив адвокат, захист просить в суду встановити заставу. Суму, адвокат назвав: “двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Судове засідання триває.

Що відомо про справу митрополита Арсенія — настоятеля Святогірської лаври

Настоятелю Святогірської лаври УПЦ (МП) митрополиту Арсенію оголосили підозру у тому, що він у вересні 2023 року розголосив інформацію про розташування блокпостів Сил оборони у Краматорському районі на Донеччині. Це відбулося під час його літургії. Про це 24 квітня Суспільне Донбас розповіла речниця СБУ у Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

Зокрема, за даними слідчих, під час своєї проповіді він розповів вірянам про місця розташування блокпостів, а також підрозділів ЗСУ, СБУ, НПУ й Сил оборони України на території Святогірської МГ.

Наприкінці квітня Арсенію повідомили про підозру та взяли під варту. Йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави за ч. 2 ст. 114-2 КК України.

Кореспондент Суспільного телефонував отцю Лазару, який відповідав раніше за комунікації зі ЗМІ у Святогірській лаврі, аби дізнатися позицію митрополита, той пообіцяв переказати запит, більше на зв’язок не виходив.