Кабінет Міністрів України розширив категорії родин з дітьми, які можуть скористатися послугою “муніципальна няня”. Відтепер отримати таку допомогу можуть внутрішні переселенці та жителі районів, міст, сіл, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти. Про це йдеться у повідомленні Урядового порталу.
“Таким чином усуваються барʼєри в доступі батьків до роботи і економічної незалежності, а дітей — до отримання належного догляду і розвитку. Це один з аспектів, передбачених планом Мінсоцполітики в межах виконання Національної стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська”, – зазначено у повідомлені.
Аналіз нових потреб громадян після повномасштабного вторгнення, показав, що послуга “муніципальна няня” стає все більш актуальною.
Хто може скористатися послугою “Муніципальна няня”
Відповідно до оновленої постанови, розширюються категорії дітей, на які поширюватиметься послуга, а саме:
- діти до 3 років внутрішньо переміщених осіб (які не мають тяжких хвороб);
- діти до 6 років, які потребують додаткового догляду (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише віком до 3 років);
- діти до 6 років, у кого один з батьків є особою з інвалідністю I чи II групи (раніше – це діти віком до 3 років);
- діти до 6 років, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти (наприклад території Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей).
Хто така “Муніципальна няня”
Це фізична, юридична або особа-підприємець, яка надає послуги няні, з якою батьки укладають угоду або договір про догляд за дитиною. Фактично це няня, яка надає послуги, декларує свої доходи та платить податки.
Сума компенсації
Орієнтовний середньомісячний розмір відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” у 2024 році відповідно до постанови Уряду № 68 складає 7 100 гривень.
Як оформити послугу “Муніципальна няня”
Батькам потрібно знайти няню і укласти з нею договір, де вказати:
- назву послуги;
- інформацію про дітей, за якими няня буде здійснювати догляд;
- інформацію про особу, яка здійснює догляд за дітьми;
- умови та строк надання послуги;
- сума винагороди за послуги;
- періодичність оплати праці;
- відповідальність сторін;
- місце проживання заявника послуги;
- місце проживання муніципальної няні (для фізичних осіб – підприємців)/місцезнаходження муніципальної няні (для юридичних осіб).
Протягом місяця після підписання договору з нянею, батькам необхідно звернутись до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання і надати відповідні документи.
Пакет документів включає:
- паспорт;
- ідентифікаційний код (копія та оригінал);
- свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал);
- договір, укладений з нянею (копія та оригінал);
- документи, що підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка тощо);
- заява про надання компенсації послуги “муніципальна няня”;
- заява про перерахування коштів для компенсації послуги “муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку.
Повний перелік документів тут.
Звітування та виплати
Батькам щомісяця до 5 числа потрібно подавати до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення в паперовій чи електронній формі документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні, а також акт про надання послуги “муніципальна няня”.
Грошову компенсацію виплачують на рахунок банку (обраного заявником) до 10 числа.
Програма підтримки батьків “Муніципальна няня” діє в Україні з 2019 року. Це соціальна допомога батькам – держава відшкодовує частину витрат на користування послугами няні. Після повномасштабного вторгнення РФ ця послуга не втратила своєї актуальності.
Залиште коментар
Розгорнути ▼