Моніторинг якості та забруднюваності: результати дослідження стану води та атмосферного повітря у Краматорську

Фахівці Краматорської районної філії ДУ “Донецький ОЦКПХ МОЗ”  проводять постійний моніторинг питної води в розподільчій мережі міста, атмосферного повітря, ґрунту, водойм. За останній тиждень досліджено 12 проб питної води централізованого водопостачання за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками. Жодних відхилень спеціалісти не виявили. У пробах атмосферного повітря всі показники теж у межах норми. Про це повідомили на офіційній сторінці державної установи.

Однак, у Краматорську минулого тижня спеціалісти досліджували якість води чотирьох поверхневих водойм: річки Казенний Торець, Маячківського водосховища, водосховища селища Василівська Пустош, Веселовського ставку.У підсумку зареєстрували перевищення, як по санітарно-хімічним, так і по мікробіологічним показникам. Як зазначили у “Донецькому центрі контролю та профілактики хвороб” результати досліджень, які не відповідають встановленим нормативам направляються органам виконавчої влади, профільним службам, відомствам, власникам джерел нецентралізованого водозабезпечення.

Стан забруднення атмосферного повітря у серпні в Донецькій області

У серпні  лабораторні дослідження проб атмосферного повітря проводилися сімома  філіями ДУ “Донецький ОЦКПХ МОЗ”: Краматорською та Покровською, Костянтинівською, Дружківською, Добропільською, Селидівською та Слов’янською філіями.

Відхилення зареєстровані в пробах атмосферного повітря у Краматорську – 8,86% (за вмістом  фенолу, азоту діоксиду, озону, пилу, сажі), у Дружківці – 12,50% (за вмістом азоту діоксиду, пилу, ангідриду сірчистому), у Костянтинівці – 3,03% (за вмістом вуглецю оксиду, формальдегіду) та інші.

 Результати дослідження стану води у серпні на Донеччині

На об’єктах централізованого водопостачання у серпні досліджено на санітарно-хімічні показники  262 проби питної води, із яких 20 проб або 7,63% (2023 рік – 9,12%) мали перевищення встановлених нормативів по рівню загальної жорсткості, вмісту сухого залишку, каламутності, загальній жорсткості а також в деяких пробах хлор залишковий (вільний, зв’язаний) не визначався зовсім.

На мікробіологічні показники було досліджено 274 проби води, із яких у 7-ми пробах питної воли були присутні загальні коліформи, ентерококи, кишкова паличка.