мобілізація 2024

Мобілізація з 1 травня в Україні за новим законопроектом: хто має прийти в ТЦК

Мобілізація в Україні триває і стосується всіх військовозобов’язаних чоловіків. За два тижні до закінчення другого місяця весни Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10449 про мобілізацію в другому читанні. Цей законопроєкт докорінно змінює правила, за якими відбуватиметься мобілізація в Україні 2024 року.

Про це повідомляє “УНІАН”.

Як відбуватиметься загальна мобілізація військовозобов’язаних

Мобілізація в Україні сьогодні проходить за тими самими правилами, що й були раніше. Діятимуть вони до моменту набуття законопроєктом чинності. Відбудеться це 18 травня.

З 1 травня 2024 року прийти до ТЦК без повістки повинні всі чоловіки з 18 до 60 років для того щоб:

  • отримати дозвіл змінити місце проживання в межах України;
  • знятися з військового обліку, якщо потрібно виїхати за кордон не більше ніж на 3 дні;
  • стати на військовий облік у разі зміни місця проживання;
  • повідомити про зміну персональних даних;
  • повідомити про втрату військово-облікового документа;
  • оновити дані з інформацією в ТЦК;
  • підтвердити право на відстрочку.

Усі чоловіки, які стоять на військовому обліку, повинні прибувати за повісткою до ТЦК, проходити ЛКК і військову підготовку, а також нести військову службу. Вони не мають права змінювати місце проживання у воєнний час, не повідомляючи про це ТЦК і СП.

Що змінює новий законопроєкт про мобілізацію

Новий законопроєкт про мобілізацію №10449 набуде чинності 18 травня. Він зобов’язує чоловіків з 18 до 60 років з’явитися в ТЦК протягом 60 днів з моменту підписання документа. Кожному військовозобов’язаному чоловікові необхідно з’явитися в ТЦК для того щоб уточнити адресу проживання, електронної пошти, номер телефону та інші персональні дані. Уточнити свої дані можна не тільки в ТЦК, а й у будь-якому центрі надання адміністративних послуг, а також через електронний кабінет призовника.

Якщо військовозобов’язаний чоловік не уточнює свої дані сам, то:

  • керівник ТЦК і СП має право звернутися до поліції для адміністративного затримання та доставки громадянина;
  • якщо затримання неможливе, керівник ТЦК і СП надсилає громадянину рекомендованим листом вимогу про виконання обов’язків.

Якщо обов’язки не виконано протягом 10 днів, ТЦК і СП звертається до суду про тимчасове обмеження права керування транспортними засобами до виконання або відкликання вимоги.